کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

آلوپسی توتال

نوشته شده در تاریخ 23 دسامبر 2018 در دسته تعداد بازدید 651 views

آلوپسی توتال

آلوپسی توتال

ریزش مو و کچلی مشکلی است که دلایل مختلف دارد به همین دلیل برای درمان آن نباید همیشه از یک روش استفاده نمود. بهتر است بدانید برخی از انواع ریزش مو ها نه تنها در دوران پیری به وجود می آیند بلکه ممکن است حتی در اوایل سنین جوانی و نوجوانی هم آن را تجربه نمود. از میان ریزش موهای مختلف ریزش موی آلوپسی اره آتا و توتال نوعی  از ریزش مو هستند که احتمال بروز آن برای هر فردی وجود دارد به همین دلیل در این مطلب تصمیم گرفته ایم به تفاوت آلوپسی توتال و اره آتا  بپردازیم پس با ما همراه باشید.

آلوپسی توتال

به طور کلی بیماری آلوپسی به نوعی بیماری خود ایمنی گفته میشود که در آن موهای قسمت های مختلف بدن دچار ریزش میشود. متاسفانه این نوع ریزش مو قابل پیشگیری نیست و حتی درمان آن هم کار ساده ای نخواهد بود به همین دلیل افرادی که دچار آن میشوند ممکن است در برخی موارد مجبور باشند تا آخر عمر کچلی و ریزش موی خود را تحمل کنند.

آلوپسی توتال

آلوپسی توتال از انواع بیماری الوپسی است که باعث ریزش مو در تمامی نقاط بدن میشود به طوری که اگر به موقع درمان نشود حتی ابرو ها و مژه ها هم دچار ریزش خواهند شد. البته باید به این نکته هم اشاره کنیم که درصد ابتلا به این بیماری بسیاری کم است و افراد کمی وجود دارند که در طول زندگی خود انواع بیماری های آلوپسی را تجربه میکنند.

تفاوت آلوپسی توتال و آلوپسی اره آتا

بهتر است بدانید آلوپسی توتال و آلوپسی اره آتا در بسیاری از موارد به یکدیگر شباهت دارند و حتی برای درمان آن ها هم از یک روش استفاده میشود اما به طور کلی آلوپسی اره اتا به نوع خفیف بیماری آلوپسی گفته میشود که در آن فرد فقط شاهد ریزش موی سکه ای در نقاط مختلف بدن خواهد بود در صورتی که در ریزش موی توتال تمام موها دچار ریزش خواهند شد.

آلوپسی توتال

البته باید این موضوع را بدانید که آلوپسی اره اتا اگر درمان نشود ممکن است به آلوپسی توتال منجر شود به همین دلیل باید به درمان آن اهمیت داد.

درمان آلوپسی توتال و اره آتا

همانطور که اشاره کردیم برای آلوپسی توتال و اره اتا از یک روش استفاده میشود. از میان روش های متداول، تزریق کورتون یکی از درمان های رایج آلوپسی است که در حال حاضر در بسیاری از موارد از آن استفاده میشود. کاشت مو به روش HRT هم یکی از روش هایی است که میتوان برای رفع موقت کچلی های آلوپسی استفاده کرد.

 

منبع : کلینیک کاشت ابرو طب هیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم