کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

آلوپسی ریش

نوشته شده در تاریخ 23 دسامبر 2018 در دسته تعداد بازدید 682 views

آلوپسی ریش

آلوپسی ریش

معمولا بسیاری از افراد با انواع ریزش مو اشنایی ندارند به همین دلیل زمانی که دچار ریزش مو در نقاط خاصی از بدن میشوند نگرانی زیادی را تجربه میکنند چون احتمال میدهند به بیماری های خطرناک مبتلا شده اند این در حالی است که در بسیاری از موارد ریزش مو نشان دهنده ی بیماری خاصی نخواهد بود و میتوان در کمترین زمان به درمان آن پرداخت. آلوپسی ریش و موهای سر نوعی بیماری است که قصد داریم در ادامه به آن بپردازیم تا بتوانید آن را به راحتی تشخیص دهید و به فکر درمان آن باشید.

آلوپسی ریش

آلوپسی ریش یک نوع بیماری است که باعث ریزش مو در صورت و حتی سایر نقاط بدن خواهد شد. یکی از تفاوت های اصلی این بیماری با سایر ریزش مو۲ ها این است که آلوپسی باعث ریزش مو در نقاط مختلف بدن از جمله ابرو، موهای سر و مژه میشود و متاسفانه روشی برای پیشگیری از آن وجود ندارد. این بیماری معمولا همراه با درد خفیف در نواحی مختلفی که دچار ریزش مو شده نیز میباشد.

آلوپسی ریش

البته باید به این نکته توجه داشته باشید که آلوپسی ریش تنها دلیل ریزش موهای صورت نخواهد بود به همین دلیل نباید قبل از مراجعه به پزشک خودتان از مبتلا شدن به این بیماری اطمینان حاصل کنید. بهتر است بدانید ریزش موی استرسی و ریزش موهایی که ناشی از برخی بیماری ها هستند نیز در بسیاری از مواقع علائمی یکسان با بیماری آلوپسی خواهند داشت.

درمان آلوپسی ریش

خوشبختانه در سالهای اخیر روش های زیادی برای درمان آلوپسی ریش و موهای سایر نقاط بدن به وجود آمده است که با استفاده از آن میتوان به نتایج قابل قبولی دست یافت اما هنوز هم برخی از افراد ممکن است شاهد درمان کامل این بیماری نباشند.

آلوپسی ریش

برای آلوپسی ریش میتوان از روش هایی مانند پرتودرمانی، ایمونوتراپی موضعی و تزریق کورتون بهره گرفت. معمولا افرادی که از این روش ها استفاده میکنند بعد از چند ماه به نتیجه میرسند. البته در بسیاری از مواقع تنها کاری که میتوان برای رفع این بیماری انجام این است که صبر کرد چون امکان رشد خود به خودی موهای جدید وجود خواهد داشت.

پیشگیری از آلوپسی

متاسفانه در حال حاضر علت آلوپسی ریش هم به صورت دقیق مشخص نشده است به همین دلیل نمیتوان از آن جلوگیری به عمل آورد اما به طور کلی پیشنهاد میکنیم برای کاهش ریسک انواع ریزش موها حتما سبک زندگی سالمی داشته باشید و به وضعیت جسمی خود بیشتر اهمیت دهید.

 

منبع : کلینیک کاشت ابرو طب هیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم