کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

آیا چربی موی سر موجب ریزش مو می شود؟

نوشته شده در تاریخ 23 اکتبر 2018 در دسته تعداد بازدید 819 views

آیا چربی موی سر موجب ریزش مو می شود؟

آیا کاشت مو برای درمان ریزش مو در خانم ها کاربرد دارد؟

در بسیاری از مواقع میتوان به راحتی از ریزش مو جلوگیری کرد کافی است به موهایتان توجه بیشتری داشته باشد و برای حفظ بهداشت آن بیشتر تلاش کنید و حتی الامکان با استفاده از روش های خانگی به تقویت موهایتان بپردازید. بهتر است بدانید در برخی از موارد چربی موی سر میتواند باعث ریزش مو شود. چربی بیش از حد سر میتواند دلایل مختلفی داشته باشد اما در اکثر موارد میتوان با استفاده از شوینده های مناسب و روش های خانگی که وجود دارد به کنترل آن پرداخت و از ریزش مو جلوگیری به عمل آورد. استفاده از داروهای گیاهی برای درمان ریزش مو قطعا مناسب نخواهد بود چون در اکثر موارد نتایج مناسبی به دنبال نخواهد داشت اما قطعا برای جلوگیری از ریزش مو میتوان روی داروهای گیاهی حساب کرد. در این مطلب به ریزش موی ناشی از چربی سر بیشتر خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

 ریزش مو

وجود چربی موی سر قطعا در حد نرمال ضروری است و برای اینکه موها دچار شکنندگی نشوند باید مقداری چربی در موهای سر وجود داشته باشد اما بهم ریختن تعادل پوست سر و ترشح بیش از حد چربی قطعا به هیچ وجه مناسب نخواهد بود و باعث میشود موها دچار مشکلات زیادی شوند که از میان آن ها میتوان به ریزش مو اشاره کرد. علت این موضوع این است که چربی بیش از حد پوست سر زمینه ی رشد عوامل بیماری زا را فراهم میکند و باعث ریزش موی قارچی و … میشود.

آیا چربی موی سر موجب ریزش مو می شود؟

برای کنترل چربی موی سر باید چه کرد؟

برای این که دچار ریزش مو نشوید بهترین کار ممکن این است که به کنترل چربی موهای سرتان بپردازید. برای اینکار باید قبل از هر چیز به انتخاب شوینده ای مناسب برای موهایتان بپردازید. شوینده ای که انتخاب میکنید حتما باید برای موهای چرب باشد چون در غیر اینصورت امکان برطرف شدن آن وجود نخواهد داشت. علاوه بر این بهتر است در کنار این برای بررسی علت چربی سر به پزشک مراجعه کنید.

علت چربی شدید موی سر چیست؟

زیاد بودن چربی موی سر میتواند علل بسیار زیادی داشته باشد که برای بررسی علت آن حتما باید به پزشک مراجعه کنید. بروز این مشکل میتواند در برخی از موارد به علت عادات بد غذایی باشد. علاوه بر این مشکلات تیروئید و بیماری های کبدی هم میتواند یکی از علت هایی باشد که باید حتما توسط متخصصان مورد بررسی قرار گیرد.

منبع : کلینیک کاشت ابرو طب هیر

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم