کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

اثرات حاملگی بر ریزش مو

نوشته شده در تاریخ ۳۰ مهر ۱۳۹۷ در دسته تعداد بازدید 55 views

اثرات حاملگی بر ریزش مو

اثرات حاملگی بر ریزش مو

اثرات حاملگی بر ریزش مو و دلایل ریزش مو در بارداری

به علت اینکه بدن مادران در دوران بارداری دستخوش تغییرات زیادی میشود ممکن است خانم ها در این دوران با مشکلات مختلفی روبرو شوند که به دلیل عدم آشنایی با آن نگرانی های زیادی را تجربه کنند به همین دلیل بهتر است تا جایی که امکان دارد خانم های باردار با دوران بارداری و مشکلاتی که در این دوران به وجود خواهد آمد آشنایی کافی داشته باشند تا بتوانند بهتر با آن روبرو شوند. ریزش مو یکی از مشکلاتی است که تقریبا نیمی از خانم های باردار با آن روبرو میشوند. معمولا این ریزش مو به خودی خود برطرف میشود و مشکلی برای مادر به وجود نمی آورد اما متاسفانه برخی از خانم ها با مشاهده ی ریزش مو مشکلات روحی زیادی برایشان به وجود می آید که همین باعث میشود شدت ریزش موهایشان افزایش پیدا کند و حتی دچار بیماری های دیگر شوند.

اثرات حاملگی بر ریزش مو

در صورتی که در دوران بارداری دچار ریزش مو شده اید باید بدانید که این مشکل در اکثر موارد طبیعی است و بسیاری از خانم ها در طول دوران حاملگی با آن روبرو میشوند به همین دلیل لازم نیست نگرانی خاصی از این بابت داشته باشید. البته اثرات حاملگی بر ریزش مو چندان شدید نیست و ریزش موی شدید در این دوران ممکن است به علت به وجود آمدن مشکلاتی دیگر باشد که بهتر است در این موارد حتما به پزشک مراجعه کرد تا شرایط بیمار به صورت دقیق مورد بررسی قرار گیرد.

اثرات حاملگی بر ریزش مو

دلایل ریزش مو در دوران بارداری

اثرات حاملگی بر ریزش مو به این دلیل است که در دوران بارداری در بدن خانم ها تغییرات زیادی به وجود می آید.. در این دوران هورمون پروژسترون در بدن مادر تا حد زیادی افزایش خواهد یافت که همین موضوع باعث افزایش ریزش مو در دوران بارداری خواهد بود. معمولا اکثر خانم ها در این دوران شاهد خشک شدن موها، شکنندگی و ریزش مو خواهند بود که در اکثر موارد به صورت خود به خود برطرف خواهد شد.

درمان ریزش مو در دوران حاملگی

برای رفع اثرات حاملگی بر ریزش مو روش های زیادی وجود دارد که میتوانید از ان استفاده کنید اما بهتر است به این موضوع هم توجه داشته باشید که در اکثر موارد موها به خودی خود رشد خواهند کرد. برای افزایش سرعت رشد مو در دوران بارداری میتوانید از ماسک ها و داروهای گیاهی استفاده کنید. بعد از بارداری هم استفاده از روش های مختلف مانند لیزر تراپی، پی ار پی و مزوتراپی میتواند به رشد مو کمک کند.

امتیازاین مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم