کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

احتمال طاسی زودرس در چه کسانی بیشتر است؟

نوشته شده در تاریخ 14 اکتبر 2018 در دسته تعداد بازدید 376 views

احتمال طاسی زودرس در چه کسانی بیشتر است؟

احتمال طاسی زودرس در چه کسانی بیشتر است؟

طبق مطالعاتی که توسط محققان صورت گرفته است احتمال ریزش مو در برخی از افراد بیشتر است به همین دلیل این افراد باید توجه بیشتری به سلامت موهایشان داشته باشند و تا جایی که ممکن است با استفاده از بهترین روش ها به تقویت موهای خود بپردازند. البته ریزش مو مشکلی است که در بسیاری از موارد نمیتوان به راحتی آن را پیش بینی کرد به همین دلیل نمیتوانید از این که به ریزش مو مبتلا نمیشود اطمینان حاصل کنید. حتی در بسیاری از مواقع نمیتوان با تقویت موها از ریزش آن ها جلوگیری کرد اما قطعا توجه به سلامت موها باعث میشود تا کمتر دچار ریزش مو شوید و موهایتان زیباتر بماند به همین دلیل بهتر است همیشه به سلامت موهایتان توجه داشته باشید. در این مطلب به طاسی زودرس در افراد بیشتر خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

احتمال طاسی زودرس در چه مردانی بیشتر است؟

همانطور که گفتیم برخی از افراد به صورت ژنتیکی مستعد ابتلا به طاسی و ریزش مو هستند و نمیتوان از روی علائمی که وجود دارد به آن پی برد. اما به طور کلی طبق تحقیقاتی که صورت گرفته افراد سفید پوست بیشتر در معرض ابتلا به طاسی زودرس هستند به همین دلیل به سلامت موهای خود توجه بیشتری کنند. علاوه بر این بررسی ها نشان میدهد افراد قد کوتاه بیشتر از افراد قد بلند طاسی و کچلی زودرس را تجربه خواهند کرد. علت این موضوع ارتباط خاصی است که بین ژن های کوتاهی قد با ریزش مو وجود دارد.

احتمال طاسی زودرس در چه کسانی بیشتر است؟

برای درمان طاسی زودرس باید چه کرد؟

در سنین نوجوانی و اوایل جوانی برای درمان طاسی زودرس نمیتوان از روش هایی مانند کاشت مو استفاده کرد به همین دلیل متخصصان درمان های دارویی را در این سنین توصیه خواهند کرد. برای استفاده از روش های دائمی مانند کاشت مو باید حداقل تا سنین ۲۵ الی ۳۰ سالگی صبر کرد تا بتوان روند ریزش مو را به صورت دقیق بررسی نمود. در حال حاضر برای رفع ریزش موی زودرس قبل از سنین ۲۵ سالگی میتوان از داروهایی مانند ماینوکسیدیل و فیناستراید استفاده نمود.

جلوگیری از طاسی زودرس چگونه است؟

برای جلوگیری از طاسی زودرس باید به وضعیت روحی خود توجه زیادی داشته باشید چون قرار گرفتن در معرض آسیب های روحی باعث میشود تا زودتر ریزش مو را تجربه کنید. علاوه بر این بهتر است با مراجعه به متخصصان تغذیه به تهیه ی برنامه ی غذایی مناسب بپردازید تا در آن ویتامین های کافی برای رشد موها وجود داشته باشد. ورزش و انجام فعالیت های فیزیکی هم میتواند در جلوگیری از طاسی و کچلی زودرس موثر باشد.

 

منبع : کلینیک کاشت ابرو طب هیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم