کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

استرس در ریزش مو

نوشته شده در تاریخ 5 دسامبر 2018 در دسته تعداد بازدید 423 views

استرس در ریزش مو

استرس در ریزش مو

ریزش مو علت های زیادی دارد به همین دلیل افرادی که دچار ریزش مو میشوند باید به بررسی دلایل مختلف آن بپردازند. بهتر است بدانید طبق تحقیقاتی که در سالهای اخیر صورت گرفته است محققان به تاثیر استرس در ریزش مو پی برده اند و این موضوع کاملا به اثبات رسیده است که استرس و ریزش مو ارتباط مستقیمی با یکدیگر خواهند داشت. معمولا به علت اینکه بسیاری از افراد به بررسی این مورد نمی پردازند درمان ریزش موی استرسی کار چندان ساده ای نخواهد بود به همین دلیل در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

تاثیر استرس در ریزش مو چقدر است؟

همانطور که اشاره کردیم تاثیر استرس در ریزش مو کاملا به اثبات رسیده است و اکنون این موضوع کاملا روشن است که افرادی که دچار استرس و اضطراب شدید هستند ممکن است بیشتر در معرض ریزش مو حتی مشکلات پوستی قرار بگیرند. بهتر است بدانید استرس نه تنها باعث کاهش رشد مو میشود بلکه ضخامت موها را هم کاهش میدهد و به همین دلیل زیبایی موها از بین میرود.

استرس در ریزش مو

طبق تحقیقاتی که تاکنون صورت گرفته است استرس میتواند در وخیم کردن ریزش موهای مختلف تاثیر زیادی داشته باشد به همین دلیل افرادی که دچار ریزش موی آلوپسی، آندروژنیک و حتی ریزش موهای قارچی قرار دارند با قرار گفتن در معرض فشار های روحی و عصبی شاهد افزایش ریزش موی خود خواهند بود. البته به طوری که استرس و اضطراب در افزایش همه ی بیماری های تاثیر زیادی خواهد داشت.

درمان ریزش موی استرسی

در صورتی که استرس در ریزش مو هایتان نقش داشته باشد برای درمان آن باید حتما به وضعیت روحی خود توجه داشته باشید و حتی الامکان از مشاوران و روانشناسان کمک بگیرید تا بتوانید به رفع مشکلاتی که برایتان به وجود آمده بپردازید. بهتر است بدانید در اکثر موارد بعد از رفع استرس میتواند شاهد رشد موهای جدید بود و ریزش مو ادامه پیدا نخواهد کرد.

استرس در ریزش مو

کاهش اثرات استرس بر ریزش مو

برای کاهش تاثیر استرس در ریزش مو باید به رژیم غذایی خود اهمیت بیشتری دهید. مصرف غذاهایی که در آن آنتی اکسیدان های مختلف وجود دارد باعث میشود تا تاثیر استرس و اضطراب بر سلامتی تا حد زیادی کاهش پیدا کند به همین دلیل بهتر است در کنار استفاده از سایر روش های درمانی برای تهیه ی برنامه ی غذایی مناسب به متخصصان تغذیه مراجعه کنید.

البته در کنار اینها استفاده از ماسک های گیاهی هم تاثیر زیادی در کاهش ریزش موها خواهد داشت. به همین دلیل بهتر است تا مدتی از ماسک های گیاهی استفاده کنید.

 

منبع : کلینیک کاشت ابرو طب هیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم