کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

اصول تغذیه بعد از کاشت مو و پیوند مو

نوشته شده در تاریخ 5 نوامبر 2018 در دسته تعداد بازدید 474 views

اصول تغذیه بعد از کاشت مو و پیوند مو

اصول تغذیه بعد از کاشت مو و پیوند مو

اصول تغذیه بعد از کاشت مو و پیوند مو

از آنجا که ریزش مو در افراد مختلف سیر صعودی دارد ، لذا در سال های اخیر متقاضیان کاشت مو زیاد شده است ، در همین راستا در این مقاله ، اصول تغذیه بعد از کاشت مو برای متقاضیان این عمل زیبایی مورد بررسی قرار گرفته شده است .

کوتاه درباره کاشت مو

در یک عمل کاشت مو ، جهت ایجاد تراکم مناسبی از موها در نواحی طاس و کم پشت ، فولیکول های زنده ی مو از ناحیه پشت سر برداشته می شود و در نواحی طاس پیوند زده می شود ، تا حدود ۹ الی ۱۲ ماه بعد ، شاهد نتایج رشد موهای طبیعی در نواحی طاس سر بود .

این عمل زیبایی بسیار تخصصی و حساس از جمله عمل های زیبایی پرطرفدار در میان مردان می باشد ، زیرا مردان بیش از زنان به عارضه ی ریزش مو دچار می شوند و قادر به پنهان کردن آن نیستند ، لذا جهت افزایش اعتماد به نفس خود ، اقدام به کاشت مو می کنند .

اصول تغذیه بعد از کاشت مو و پیوند مو

اصول تغذیه بعد از کاشت مو

موهای پیوندی بسیار حساس و ظریف هستند ، لذا لازم است با رعایت نکات مراقبتی و تغذیه ای مناسب ، شرایط پیوند مناسب با بدن را برای فولیکول های مو فراهم کرد ، نوع رژیم غذایی مورد استفاده ی فرد در نتایج کاشت مو تاثیرگذار می باشد :

  • پس از انجام عمل کاشت مو ، فرد باید آب کافی بنوشد ، زیرا خون رقیق تر شده و خون بیشتری به فولیکول های مو خواهد رسید و فولیکول ها تثبیت می شوند و بهتر رشد خواهند کرد .
  • تا یک هفته غذاهای چرب را کنار بگذارید زیرا غذاهای چرب و سنگین به بافت موهای پیوندی آسیب خواهد رساند .
  • آهن بیشتری مصرف کنید ( مصرف قرص آهن ) زیرا سبب خونرسانی بیشتر و اکسیژن رسانی به سلول های بدن و موفقیت کاشت مو خواهد شد .
  • به مقدار کافی از انواع ویتامین ها ( مخصوصا ویتامین C و B ) مصرف کنید زیرا ویتامین ها نقش مهمی در رشد و تقویت موها دارند ، با مصرف ویتامین ها ریشه ی موهای کاشته شده را تثبیت کنید .
  • مصرف قند و شیرینی را کاهش دهید ، زیرا انسولین بدن در اثر مصرف قند و شکر افزایش خواهد یافت که این خود سبب ریزش موها خواهد شد .
  • مصرف پروتئین خود را افزایش دهید : از آنجا که در ساختار مو پروتئینی به نام کراتین وجود دارد ، لذا افزایش مصرف پروتئین باعث می شود که ریشه ی موهای پیوندی به شکل موثری تقویت ، ترمیم و تثبیت گردد .

اصول تغذیه بعد از کاشت مو و پیوند مو

تاثیر تغذیه در رشد موهای کاشته شده

تغذیه ی سالم و غنی از کلیه ی مواد مورد نیاز مو باعث می گردد که ریشه ی موهای پیوندی در کوتاه ترین زمان ممکن با بدن پیوند خورده ، تثبیت گردد و شروع به رشد نماید ، در نتیجه موهایی مستحکم ، قوی و پرپشت حاصل خواهد شد که نتایج رضایت بخشی را ایجاد خواهد کرد .

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم