کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

اوج ریزش مو

نوشته شده در تاریخ ۲۸ آذر ۱۳۹۷ در دسته تعداد بازدید 124 views

اوج ریزش مو

اوج ریزش مو

اوج ریزش مو در چه سنینی است؟

در میان مشکلات مختلفی که باعث کاهش زیبایی میشوند شاید ریزش موی یکی از بزرگترین مشکلاتی باشد که یک فرد در طول زندگی خود تجربه خواهد کرد چون معمولا این مشکل به صورت ناگهانی به وجود می آید و نمیتوان از آن جلوگیری به عمل آورد. البته با استفاده از روش هایی که در سال های اخیر بر به وجود آمده روبرو شدن با این مشکل به معنای کچلی دائم نخواهد بود اما هنوز هم چالش های زیادی به وجود خواهد آورد. سن اوج ریزش مو موضوعی است که در ادامه قصد داریم به آن بپردازیم.

سنین اوج ریزش مو در آقایان

ریزش موی ارثی یکی از شایع ترین نوع ریزش موهاست که آقایان بیشتر آن را تجربه میکنند. با توجه به این که احتمال ابتلا به ریزش مو های دیگر در تمامی سنین وجود دارد منظور سنین اوج ریزش مو  همان سنین ریزش موی ارثی است. بهتر است بدانید ریزش موی ارثی ممکن است در برخی از افراد در اوایل سنین ۱۸ سالگی به وجود آید اما برخی از افراد بعد از سن ۴۰ سالگی آن را تجربه کنند.

اوج ریزش مو

اما به طور کلی سن ۲۵ الی ۳۵ سال را میتوان سن اوج ریزش موی آقایان دانست. در این زمان اکثر افراد آینده ی ریزش موی خود را مشاهده خواهند کرد. افرادی که تا سن ۳۵ سالگی موهای پرپشت و ضخیم داشته باشند معمولا در سنین بالا تر هم دچار ریزش موی کامل نخواهند شد اما مشاهده ی ریزش مو در نواحی مختلف به خصوص جلوی سر در اوایل جوانی باعث میشود میشود تا احتمال کچلی کامل افزایش یابد.

اوج ریزش مو در خانم ها

بهتر است بدانید زمان اوج ریزش موی آقایان با خانم ها کمی تفاوت دارد. همانطور که گفتیم ریزش موی اقایان معمولا در اوایل سنین جوانی مشاهده میشود این در حالی است که بسیاری از خانم ها در سنین یائسگی یعنی بعد از ۴۵ سال شاهد کاهش حجم موهای خود خواهند بود که این ارتباط زیادی به مسائل ژنتیکی دارد.

اوج ریزش مو

درمان ریزش مو

در سنین اوج ریزش مو باید به فکر استفاده از روش هایی مناسب برای درمان ریزش مو بود. بهتر است بدانید قبل از سنین ۲۵ سالگی استفاده از روش هایی مانند پی ار پی و درمان های دارویی جزء بهترین گزینه ها خواهد بود چون افراد میتوانند با استفاده از آن شاهد کاهش قابل توجهی ریزش موی خود باشند اما به طور کلی برای درمان دائمی ریزش موی ارثی باید بعد از سن ۲۵ سالگی از کاشت مو استفاده نمود.

همانطور که اشاره کردیم در اکثر افراد موها قبل از سنین ۲۵ سالگی ریزش شدید نخواهند داشت به همین دلیل افرادی که قصد دارند از روش های کاشت مو استفاده کنند باید تا بعد از این سنین صبر کنند.

 

اوج ریزش مو
۵ (۱۰۰%) ۱ vote[s]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم