کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

با انواع طاسی سر آشنا شوید

نوشته شده در تاریخ 14 اکتبر 2018 در دسته تعداد بازدید 336 views

با انواع طاسی سر آشنا شوید

با انواع طاسی سر آشنا شوید

طاسی سر مشکلی است که باعث میشود زیبایی افراد تا حد زیادی کاهش پیدا کند. علاوه بر این افرادی که به طاسی مبتلا میشوند نمیتوانند به خوبی به فعالیت های اجتماعی خود به خوبی حضور پیدا کنند به همین دلیل با گذشت زمان گوشه گیری و انزوا را تجربه میکنند همین باعث میشود که درمان طاسی اهمیت زیادی داشته باشد. خوشبختانه امروزه برای درمان انواع طاسی سر روش های زیادی وجود دارد که میتوان با استفاده از آن ها در کمترین زمان ممکن به نتیجه رسید. اگر علت ریزش مو بیماری های خطرناک نباشد و شدت آن خفیف باشد میتوان برای درمان آن از روش های خانگی استفاده کرد. البته برای استفاده از این روش ها حتما باید از علت ریزش مو اطمینان حاصل کرد که برای این کار بهتر است حتما به متخصصان زیبایی مراجعه کرد. اما ما هم در این مطلب به انواع طاسی و کچلی سر اشاره خواهیم کرد.

طاسی سر به علت استرس و سوء تغذیه

در بسیاری از مواقع ممکن است ریزش مو به علت استرس و یا سوء تغذیه باشد که متاسفانه بسیاری از افراد به این مورد هیچ توجهی نمیکنند و در این مواقع فرد تصور میکند دچار ریزش موی ژنتیکی شده است. از میان انواع طاسی سر استرس و سوء تغذیه جزء مواردی است که میتوان با رعایت نکاتی که وجود دارد از ابتلا به آن جلوگیری به عمل آورد. در اکثر موارد رژیم های سخت و غیر اصولی باعث سوء تغذیه و کمبود ویتامین های مختلف میشود و فرد به دنبال آن ریزش مو را تجربه میکند.

با انواع طاسی سر آشنا شوید

طاسی سر به علت ژن ریزش مو

از میان انواع طاسی سر، طاسی ژنتیکی از موارد دیگر رایج تر است و تقریبا اکثر افرادی که دچار ریزش موی دائم میشوند دچار این نوع ریزش مو شده اند. این نوع ریزش مو به علت حساسیت فولیکول ها به هورمون های مردانه به وجود می آید و معمولا میتوان نشانه های آن را از اوایل سنین جوانی مشاهده کرد. برای درمان ریزش موی ژنتیکی روش های زیادی وجود دارد که میتوان با استفاده از آن ها به رفع موقت و یا حتی دائمی ریزش مو پرداخت که از میان آن میتوان به کاشت مو، استفاده از ماینوکسیدیل و فیناستراید اشاره کرد.

درمان انواع طاسی سر

برای درمان انواع طاسی سر نسخه ی واحدی وجود ندارد که با استفاده از آن بتوان در همه ی موارد به نتیجه رسید. هر نوع ریزش درمان خاصی دارد که باید بعد از بررسی علت کچلی و طاسی از آن استفاده شود. برای رفع ریزش موی ارثی معمولا از روش های کاشت مو استفاده میشود چون این روش جزء موثر ترین روش هاست اما ریزش موهایی که بر اثر استرس، سوء تغذیه و … به وجود می آید در اکثر موارد با درمان های دارویی رفع میشود.


منبع : کلینیک کاشت ابرو طب هیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم