کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

بلوغ در ریزش مو

نوشته شده در تاریخ 5 دسامبر 2018 در دسته تعداد بازدید 355 views

بلوغ در ریزش مو

بلوغ در ریزش مو

در حال حاضر ریزش مو بین مردم افزایش قابل توجهی یافته است چون بسیاری از افراد به سلامت خود اهمیت کافی نمیدهند و با روش های تقویت مو آشنایی ندارند که همین باعث شده ریزش مو در سنین نوجوانی هم افزایش پیدا کند. معمولا به علت اینکه بسیاری از افراد انتظار ریزش مو در این سنین را ندارند دچار نگرانی شدید خواهند شد به همین دلیل در این مطلب تصمیم گرفته ایم به تاثیر بلوغ در ریزش مو بپردازیم پس تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

تاثیر بلوغ در ریزش مو

ریزش مو دلایل زیادی دارد به همین دلیل همه ی افراد ممکن است در سنین مختلف ریزش مو را تجربه کنند تا جایی که حتی ریزش مو در کودکان کمتر از ۵ سال هم دیده میشود بنابر این نباید با مشاهده ی ریزش مو در سنین بلوغ دچار نگرانی شد. بهتر است بدانید تاثیر بلوغ در ریزش مو ی آقایان کم نیست به همین دلیل بسیاری از آقایان اولین نشانه های ریزش مو را در این سنین مشاهده میکنند.

بلوغ در ریزش مو

تاثیر بلوغ در ریزش مو به این علت است که در این سنین هورمون های مردانه در بدن آقایان افزایش قابل توجهی پیدا میکند و همین باعث میشود افرادی که مستعد ریزش موی ارثی هستند در طی چند سال درصد زیادی از موهایشان را از دست بدهند. رابطه ی افزایش هورمون ها با افزایش ریزش موی ارثی به علت این است که فولیکول های مستعد به ریزش موی ارثی به هورمون های مردانه حساس است.

درمان ریزش مو در بلوغ

برای درمان ریزش موی سر در بلوغ باید ابتدا به بررسی دلیل آن پرداخت. همانطور که گفتیم تاثیر بلوغ در ریزش مو معمولا به علت افزایش هورمون های مردانه است. به همین دلیل در اکثر موارد ریزش مو در سنین بلوغ به علت مشکلات ژنتیکی است که در این موارد فرد باید بعد از سنین ۲۵ سالگی از روش های کاشت مو استفاده کنند.

بلوغ در ریزش مو

البته باید توجه داشته باشید که ریزش مو در سنین نوجوانی و بلوغ ممکن است به علت سوء تغذیه، بیماری های قارچی، کم کاری تیروئید و … هم به وجود آید که در این موارد میتوان از درمان های دارویی استفاده کرد.

پیشگیری از ریزش مو در بلوغ

برای کاهش تاثیر بلوغ در ریزش مو تنها کاری که میتوان انجام داد این است که با مشاهده ی اولین علائم ریزش مو در سریعترین زمان ممکن به متخصصان زیبایی مراجعه کنید تا با بررسی شرایطی که دارید از راهکارهای مناسب برای پیشگیری از این نوع ریزش مو استفاده شود. بهتر است بدانید در بسیاری از مواقع میتوان با استفاده از روش هایی که وجود دارد از بروز ریزش موی شدید در این دوران جلوگیری کرد.

 

 

 

منبع : کلینیک کاشت ابرو طب هیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم