کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

بهترین جایگزین ماینوکسیدیل برای ریزش مو در جوانی

نوشته شده در تاریخ 5 نوامبر 2018 در دسته تعداد بازدید 654 views

بهترین جایگزین ماینوکسیدیل برای ریزش مو در جوانی

بهترین جایگزین ماینوکسیدیل برای ریزش مو در جوانی

بهترین جایگزین ماینوکسیدیل برای ریزش مو در جوانی

هنگامی که دارویی جهت درمان موثر یک عارضه تجویز می گردد ، ممکن است فرد پس از مصرف آن دچار عوارض شدیدی گردد که لازم است مصرف دارو قطع و با مراجعه به پزشک معالج و اطلاع او از عوارض ایجاد شده ، خواهان تجویز داروی جایگزین باشد ، در همین راستا در این مقاله ، بهترین جایگزین ماینوکسیدیل برای ریزش مو در جوانی مورد بررسی قرار گرفته شده است .

محلول ماینوکسیدیل

ماینوکسیدیل یک محلول موضعی است که در غلظت های ۲ درصد برای زنان و ۵ درصد برای مردان جهت کاهش ریزش مو و رشد مجدد موهای ریزش کرده مورد استفاده قرار می گیرد ، از این محلول به میزان ۱ سی سی به صورت موضعی در نواحی کم پشت استفاده می گردد .

عوارض مصرف ماینوکسیدیل

برخی افراد پس از مصرف محلول ماینوکسیدیل دچار عوارضی نظیر ؛ پوسته ریزی ، التهاب ، قرمزی ، خارش و حساسیت پوستی می شوند ، لذا باید مصرف این دارو قطع کنند و از روش های جایگزین جهت موها و جلوگیری از ریزش آنها استفاده  نمایند .

بهترین جایگزین ماینوکسیدیل برای ریزش مو در جوانی

نحوه ی مصرف ماینوکسیدیل جهت کاهش ریزش موها

به طور کلی مصرف ماینوکسیدیل جهت کاهش ریزش موها به میزان ۱ سی سی در روز می باشد که لازم است آن را به کف سر مالید و یک ساعت صبر کرد و در نهایت محل مورد درمان را شست .

درمان های جایگزین ماینوکسیدیل جهت کاهش ریزش موها

  • قرص خوراکی فیناستراید ۱ میلی گرمی : قرص فیناستراید با متعادل سازی هورمون های بدن در جوانان ، به طور موثری سبب کاهش ریزش مو و رشد مجدد موها خواهد شد .
  • تزریق کورتون : تزریق آمپول کورتون به پوست سر که در درمان ریزش موی سکه ای مورد استفاده قرار می گیرد ، سبب کاهش ریزش مو ها و رشد موهای ریزش کرده خواهد شد .
  • مزوتراپی مو : تزریق مواد مغذی و مقوی جهت ترمیم و تقویت فولیکول های مو از طریق تزریق مزوتراپی به شکل موثری می تواند جایگزین مناسبی برای ماینوکسیدیل باشد .
  • کاشت و پیوند مو : چنانچه نتوان دیگر فولیکول های مو را به رشد مجدد وا داشت ، پیوند مو از ناحیه پشت سر به نواحی جلوی سر از طریق جراحی که طی چند ساعت با ابزار خاص و دستگاه های مخصوص پزشکی انجام می شود ، روش موثری در ایجاد تراکم مورد نیاز از موها خواهد بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم