کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

بهترین دارو و قرص بعد از کاشت مو

نوشته شده در تاریخ 5 نوامبر 2018 در دسته تعداد بازدید 1,918 views

بهترین دارو و قرص بعد از کاشت مو

بهترین دارو و قرص بعد از کاشت مو

بهترین دارو و قرص بعد از کاشت مو چیست؟

عمل زیبایی کاشت مو به دلیل حساسیت فولیکول های پیوندی و محدود بودن آنها ، از جمله عمل هایی است که جهت پیوند مناسب فولیکول های پیوندی با بدن نیاز به رعایت نکات مراقبتی لازم دارد ، زیرا قبل از تثبیت وضعیت فولیکول ها احتمال از بین رفتن آنها بالا است ، در همین راستا در این مقاله ، بهترین دارو و قرص بعد از کاشت مو مورد بررسی قرار گرفته شده است .

عمل کاشت مو

طی یک عمل کاشت مو با انتقال تعدادی فولیکول مو از ناحیه بانک مو ( پشت سر ) که از عمق پوست توسط ابزار خاصی خارج می شوند  به ناحیه ی جلوی سر که در یک خط رویش طراحی شده توسط متخصص پیوند زده می شوند ، موهایی با تراکم مناسب پس از ۱۰ الی ۱۲ ماه حاصل خواهد شد که به صورت طبیعی رشد خواهند کرد و ماندگاری دائمی دارند .

بهترین دارو و قرص بعد از کاشت مو

قرص بعد از کاشت مو

در عمل کاشت مو اگر چه به هیچ دارویی نیاز نمی باشد اما از آنجا که برداشت و کاشت فولیکول های پیوندی با انجام جراحی انجام می شود ، لذا به مدت دو هفته باید داروهایی مصرف شوند که این داروها به دو دسته تقسیم می شوند :

  • دسته ی اول : این نوع دارو ها به منظور کاهش درد بیمار توسط پزشک تجویز می شوند که شامل ؛ آنتی بیوتیک ، مکمل ویتامینی ، و سرم شست و شوی روزانه ی زخم می باشند.
  • دسته ی دوم : قرص فیناستراید ( به میزان ۱ میلی گرم در روز ) و محلول موضعی ماینوکسیدیل با غلظت ۲ درصد برای زنان و ۵ درصد برای مردان ( به میزان ۱ سی سی در روز ) می باشند که جهت جلوگیری از ریزش موهای غیر پیوندی تجویز می شوند .

مصرف قرص فیناستراید موجب توقف ریزش موها و رشد مجدد موهای ریزش کرده خواهد شد که باید به مدت طولانی ( بیش از ۶ ماه ) مورد مصرف قرار گیرد .

تاثیر داروهای تقویتی و هورمونی بعد از کاشت مو

فولیکول های پیوندی هیچ گونه دارویی نیاز ندارند ، از این رو داروهای تقویتی و هورمونی تاثیری در روند رشد این موها نداشته و داروهایی نظیر قرص فیناستراید و محلول موضعی ماینوکسیدیل تنها جهت جلوگیری از ریزش موهای غیرپیوندی که ممکن است در فاز ریزش مو باشند ، مورد استفاده قرار می گیرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم