کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

بهترین روش برای درمان ریزش مو کششی

نوشته شده در تاریخ 10 نوامبر 2018 در دسته تعداد بازدید 555 views

بهترین روش برای درمان ریزش مو کششی

بهترین روش برای درمان ریزش مو کششی

بهترین روش برای درمان ریزش مو کششی

عوامل مخرب بسیاری سبب آسیب و ریزش موها خواهند شد ، که در این میان ریزش مو کششی از جمله عواملی است که خود فرد علت آن می باشد ، در همین راستا در این مقاله ، بهترین روش برای درمان ریزش مو کششی مورد بررسی قرار گرفته شده است .

ریزش مو کششی

ریزش مو کششی به عارضه ای گفته می شود که به سبب بافت محکم مو ، استفاده از گل سر ، هدبند ، پیچاندن زیاد مو ، بستن محکم موها ، دم اسبی بستن موها به مدت طولانی و مداوم ایجاد می گردد که در نهایت ریشه ی موها سست و ضعیف شده ، موها نازک و شکننده می شوند و خواهند ریخت ، ریزش موها معمولا در نواحی شقیقه ها بیشتر نمایان می گردد .

بهترین روش برای درمان ریزش مو کششی

علت ریزش مو کششی

ساقه ی موها از درون فولیکول مو خارج شده و دائما در حال رشد هستند و از آنجا که رشد موها توسط فولیکول های مو تنظیم می شود ، هنگامی که مو تحت فشار و کشش قرار می گیرد ، فولیکول مو بر اثر فشار وارده ، سست شده و از بین خواهد رفت که در نهایت به تدریج موها ریزش خواهند کرد .

اکستنشن مو که به مدت طولانی مدت فشار زیادی به موها وارد می کند ، از جمله عوامل ریزش موی کششی است که امروزه به دلیل ایجاد تراکم بالایی از موها به کمک این روش ، مورد توجه افراد بسیاری مخصوصا خانم ها قرار دارد .

درمان ریزش مو کششی

جهت درمان ریزش موی کششی باید از وقوع این عارضه پیشگیری کرد ، بدین معنی که نباید موها را تحت فشار و محکم به مدت طولانی و به صورت دائمی بست ، لذا استفاده از سشوار ، اتو مو را کنار بگذارید و به جای بافت سفت و محکم از بافت ساده استفاده کنید .

چنانچه موها در اثر کشش زیاد ریزش کنند چون فولیکول مو به طور کامل از بین رفته است ، با هیچ روش درمانی نمی توان موها را به رشد وا داشت ، اما چنانچه ریزش موی کششی در مراحل اولیه باشد و فولیکول های مو هنوز زنده باشند ،  تزریق مزوتراپی ، استفاده از محلول موضعی ماینوکسیدیل ( ۲ و ۵ درصد )، تزریق PRP ، لیزر تراپی مو و ماساژ درمانی پوست سر که موجب افزایش خونرسانی به سطح پوست و رساندن مواد مغذی و مقوی به فولیکول های مو می گردد ، روش های موثر تقویت موهای نازک و سست شده خواهند بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم