کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

بیوپسی پوست سر

نوشته شده در تاریخ 23 دسامبر 2018 در دسته تعداد بازدید 1,245 views

بیوپسی پوست سر

بیوپسی پوست سر

ابتلا به بیماری های پوست سر چندان عجیب نیست چون بسیاری از افراد در طول زندگی خود حداقل یکبار دچار آن میشوند. برای درمان بیماری های پوست سر باید قبل از هر چیز به صورت دقیق آن را تشخیص داد اما به علت اینکه در بسیاری از مواقع علائم بیماری های مختلف یکسان هستند نمیتوان آن را به خوبی تشخیص داد به همین دلیل باید از روش هایی مانند بیوپسی پوست سر  استفاده کرد تا بتوان نوع دقیق بیماری را مشخص کرد. در ادامه به این روش بیشتر خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

بیوپسی پوست سر

همانطور که گفتیم بیوپسی پوست سر روشی است که برای تشخیص برخی از بیماری های پوستی سر به کار گرفته میشود. در این روش پزشک قسمتی از بافت پوست را از نواحی مختلف سر استخراج میکند و آن را برای بررسی های بیشتر به آزمایشگاه و مراکز مختلف ارسال میکند. این کار باعث میشود تا پزشک از نوع بیماری هایی که ممکن است فرد به آن مبتلا شده باشد را تشخیص دهد و به درمان آن بپردازد.

بیوپسی پوست سر

بهتر است بدانید بیوپسی پوست سر در برخی از موارد برای بیماری های قارچی پوست سر هم به کار گرفته میشود به همین دلیل همیشه خبری از مشکلات حاد نخواهد بود. البته در برخی از موارد متخصصان برای اطمینان از سرطان پوست و تشخیص آن هم از بیوپسی استفاده میکنند. بهتر است بدانید این روش برای تشخیص مشکلات پوستی خاص مانند پسوریازیس هم کاربرد زیادی دارد.

انواع بیوپسی پوست سر

بهتر است بدانید بیوپسی پوست سر انواع مختلفی دارد که برای تشخیص بیماری های مختلف از ان ها استفاده میشود. بیوپسی تراشیدنی از متداول ترین روش هایی است که برای تشخیص بسیاری از زائده های پوستی به کار گرفته میشود.

بیوپسی پوست سر

اما نوعی دیگر از بیوپسی هم وجود دارد که به آن سوسریزاسیون گفته میشود. در این روش تقریبا یک صفحه ی ضخیم از پوست برداشته میشود. بهتر است بدانید برای انجام این روش نیاز به بیهوشی موضعی است.

نکات مهم برای بیوپسی پوست

برای بیوپسی پوست سر باید به یک سری نکات توجه داشته باشید چون در غیر اینصورت باید زمان دیگری به مرکز مورد نظر خود مراجعه کنید.

قبل از بیوپسی پوست سر نباید به هیچ وجه از روغن ها، کرم ها و حالت دهنده های مختلف بر روی سر استفاده کرد. علاوه بر این  استفاده از هرگونه داروی ضد قارچ و داروهای دیگر برای این نمونه برداری ممنوع است چون باعث میشود نتایج نمونه برداری صحت کافی نداشته باشد.

 

 

منبع : کلینیک کاشت ابرو طب هیر

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم