کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

تاثیر ماینوکسیدیل بر موهای کاشته شده

نوشته شده در تاریخ 11 دسامبر 2018 در دسته تعداد بازدید 593 views

تاثیر ماینوکسیدیل بر موهای کاشته شده

تاثیر ماینوکسیدیل بر موهای کاشته شده

در حال حاضر بسیاری از افراد در مورد روش های کاشت مو سوالات زیادی را مطرح میکنند. این موضوع بیشتر به دلیل این است که مردم با روش های کاشت مو آشنایی بیشتری پیدا کرده اند و به این موضوع پی برده اند که روش های کاشت مو یکی از بهترین روش های درمانی برای رفع ریزش مو ژنتیکی است. معمولا استفاده از کاشت مو به خودی خود باعث رفع کچلی و طاسی خواهد شد اما برخی از متخصصان به تجویز برخی از داروها مانند ماینوکسیدیل میپردازند به همین دلیل در ادامه به تاثیر ماینوکسیدیل بر موهای کاشته شده میپردازیم.

داروهای بعد از کاشت مو

قبل از اینکه به تاثیر ماینوکسیدیل بر موهای کاشته شده بپردازیم بهتر است به داروهایی که بعد از کاشت مو تجویز میشود اشاره داشته باشیم چون استفاده از آن ها تاثیر زیادی در نتیجه ی کاشت مو خواهد داشت و افرادی که به مصرف منظم آن توجه نداشته باشند دچار مشکلات زیادی خواهند شد. از میان داروهایی که بعد از کاشت مو تجویز میشود میتوان به آنتی بیوتیک ها، مسکن ها و ویتامین ها اشاره کرد.

تاثیر ماینوکسیدیل بر موهای کاشته شده

اما علاوه بر این برخی از متخصصان به تجویز داروهای دیگر مانند فیناستراید و ماینوکسیدیل هم خواهند پرداخت. باید توجه داشته باشید که مصرف آنتی بیوتیک ها و حتی ویتامین هایی که متخصصان تجویز میکنند ضروری است و در صورتی که به صورت منظم آن ها را استفاده نکنید احتمال عفونت و سایر عوارض احتمالی کاشت مو افزایش خواهد یافت و دوران نقاهت بعد از کاشت افزایش پیدا میکند.

تاثیر ماینوکسیدیل بر موهای کاشته شده

ماینوکسیدیل از داروهایی است که برخی از متخصصان برای بهبود سریعتر زخم ها و افزایش رشد موها تجویز میکنند.بهتر است بدانید این دارو جزء داروهای موقت برای رفع ریزش موی ژنتیکی است و قطع مصرف آن باعث ریزش مو میشود اما  تاثیر ماینوکسیدیل بر موهای کاشته شده معمولا در حدی نیست که قطع آن مشکلی ایجاد کند چون موهای کاشته شده مستعد ریزش نخواهند بود.

تاثیر ماینوکسیدیل بر موهای کاشته شده

استفاده از ماینوکسیدیل برای جلوگیری از موهای قبلی

تاثیر ماینوکسیدیل بر موهای کاشته شده چندان زیاد نخواهد بود اما بسیاری از متخصصان برای جلوگیری از ریزش موهای قبلی بیماران به تجویز ماینوکسیدیل می پردازند. این کار باعث میشود تا موهای قبلی که مستعد ریزش هستند تا مدت ها باقی بمانند و فرد شاهد رشد موهایی پرپشت تر باشد. ماینوکسیدیل معمولا عارضه ای به دنبال ندارد اما بهتر است برای استفاده از آن حتما با پزشک مراجعه کنید.

 

منبع : کلینیک کاشت ابرو طب هیر

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم