کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

تاثیر ماینوکسیدیل ترکیبی بر رشد موها

نوشته شده در تاریخ 10 نوامبر 2018 در دسته تعداد بازدید 366 views

تاثیر ماینوکسیدیل ترکیبی بر رشد موها

تاثیر ماینوکسیدیل ترکیبی بر رشد موها

تاثیر ماینوکسیدیل ترکیبی بر رشد موهای جلوی سر

هنگامی که موها شروع به ریزش می کنند ، جهت توقف عارضه ی ریزش مو و رشد مجدد موها ، از برخی داروها نظیر قرص خوراکی فیناستراید و محلول موضعی ماینوکسیدیل که مورد تایید سازمان دارو و غذای آمریکا ( FDA ) می باشد ، استفاده می گردد ، در همین راستا در این مقاله ، تاثیر ماینوکسیدیل ترکیبی بر رشد موهای جلوی سر مورد بررسی قرار گرفته شده است .

محلول موضعی ماینوکسیدیل

داروی ماینوکسیدیل که در غلظت های ۲ و ۵ درصد در داروخانه ها توزیع می گردد ، در تقویت رشد موها و توقف ریزش موها بسیار موثر می باشد  ، این دارو به صورت موضعی و حداکثر به میزان ۲ سی سی مورد استفاده قرار می گیرد و در انواع ریزش مو ( ریزش موی سکه ای ، ریزش موی ارثی ، ریزش موی کششی و … ) تاثیرات درمانی مثبتی دارد .

دوره ی مصرف ماینوکسیدیل با توجه به سن فرد ، شدت ریزش مو و مدت زمان آغاز ریزش موها از ۶ ماه الی یک سال متغییر خواهد بود که مصرف آن در زنان باردار و شیرده ، بیماران قلبی و با فشار خون بالا ممنوع می باشد .

تاثیر ماینوکسیدیل ترکیبی بر رشد موها

ماینوکسیدیل ترکیبی

برخی داروخانه ها محلول ماینوکسیدیل را به صورت ترکیبی با مواد تقویت کننده ی مو خود تهیه و در اختیار بیماران قرار می دهند ، بدین ترتیب پودر ماینوکسیدیل همراه با آب مقطر و سایر مواد تقویت کننده ی مو ترکیب شده و به صورت آماده در اختیار فرد قرار داده می شود که در این صورت می توان میزان اجرای تشکیل دهنده ی محلول را با توجه به نیاز مو و حساسیت پوست تغییر داد  .

تاثیر ماینوکسیدیل ترکیبی

در داروی ماینوکسیدیل ترکیبی به صورت دست ساز میان مواد تقویتی ، الکل و پودر ماینوکسیدیل تناسب ایجاد شده است ، از این رو پوست دچار خارش ، حساسیت ، التهاب و پوسته ریزی نخواهد شد و به دلیل افزایش جریان خونرسانی در سطح پوست ،  در رشد موهای جلوی سر تاثیر بیشتری خواهد داشت .

افزایش مصرف بیش از ۲ سی سی در روز از محلول ماینوکسیدیل نه تنها تاثیری در رشد موها نخواهد داشت بلکه عوارض پوستی زیادی ایجاد خواهد کرد .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم