کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

تاریخچه ترمیم مو و کاشت مو در آسیای شرقی

نوشته شده در تاریخ 27 اکتبر 2018 در دسته تعداد بازدید 136 views

تاریخچه ترمیم مو و کاشت مو در آسیای شرقی

تاریخچه ترمیم مو و کاشت مو در آسیای شرقی

ریزش مو مشکلی نیست که فقط در یک کشور و منطقه شاهد آن باشیم به همین دلیل امروزه در سطح جهان متقاضیان زیادی برای درمان کچلی و طاسی وجود دارند. افرادی که دچار ریزش مو میشوند از روش های جدید که برای درمان ریزش مو به وجود می آیند استقبال میکنند و به دنبال جدیدترین و موثرترین روش ها برای رفع مشکل خود میگردند به همین دلیل از میان روش های مختلف که برای رفع ریزش مو به وجود آمده کاشت مو در همه ی کشور های جهان به خصوص کشور های آسیایی رواج زیادی پیدا کرده است. تاریخچه ترمیم مو و کاشت مو در آسیای شرقی به صورت دقیق مشخص نیست اما طبق اطلاعاتی که وجود دارد اولین تکنیک های کاشت مو به دهه ی ۳۰ میلادی در کشور ژاپن باز میگردد که در این کشور بیشتر برای رفع ریزش موی مژه و ابروها از این روش ها استفاده میشده است.

تاریخچه کاشت مو در آسیای شرقی

همانطور که اشاره شد تاریخچه کاشت مو در آسیای شرقی به دهه ی ۳۰ میلادی باز میگردد. در ابتدا کاشت مو توسط گرافت های کوچک و فولیکولی انجام میشده است به همین دلیل امکان برطرف کردن کچلی و طاسی با استفاده از کاشت مو وجود نداشته است و نهایتا با استفاده از روش هایی که وجود داشته کچلی ابرو و یا مژه ها درمان میشده است. البته استفاده از کاشت مو در این سطح هم رواج نداشته است و این طور که به نظر میرسد فقط برای تحقیقات پزشکی انجام میشده است.

تاریخچه ترمیم مو و کاشت مو در آسیای شرقی

رواج کاشت مو در جهان

کاشت مو در آسیای شرقی چندان مورد توجه قرار نگرفت اما در اواخر دهه ی ۵۰ کاشت موی مدرن در کشور های غربی آغاز شد و همین باعث شد تا بعد از آن در تمامی کشور های جهان برای رفع ریزش مو و کچلی از روش های کاشت مو استفاده شود. در حال حاضر برای کاشت مو از روش های قدیمی استفاده نمیشود اما هدف از کاشت مو تفاوتی با دوره های گذشته نکرده است.

علت محبوبیت کاشت مو در کشور های جهان

علت محبوبیت کاشت مو در آسیای شرقی و سایر کشور های جهان این است که در حال حاضر کاشت مو تنها روشی است که با استفاده از آن میتوان به صورت دائمی به رفع ریزش مو پرداخت. تاریخچه ترمیم مو حاکی از این است که در میان روش هایی که برای رفع ریزش مو وجد دارند کاشت مو جزء ایمن ترین روش هاست و افرادی که از آن استفاده میکنند در اکثر موارد عارضه ای را تجربه نخواهند کرد.

 

منبع : کلینیک کاشت ابرو طب هیر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم