کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

تاریخچه کاشت ابرو

نوشته شده در تاریخ 26 نوامبر 2018 در دسته تعداد بازدید 786 views

تاریخچه کاشت ابرو

تاریخچه کاشت ابرو

در سالهای اخیر استفاده از روش های کاشت ابرو و کاشت مو افزایش قابل توجهی یافته است چون بسیاری از افراد با مشاهده ی نتایج این عمل به این موضوع پی برده اند که در اکثر موارد نمیتوان از روش های دیگر برای رشد موهای جدید استفاده نمود. اگر به تاریخچه کاشت ابرو توجه داشته باشید به این موضوع پی خواهید برد که در گذشته کمتر کسی از روش های کاشت مو برای رفع ریزش موی خود استفاده میکرده است چون این روش به هیچ وجه مزایای روش های امروزی را نداشته است.

تاریخچه کاشت ابرو

تاریخچه کاشت ابرو به سالهای ۱۹۳۰ در ژاپن بر میگردد. در آن زمان متخصصان با استفاده از روش های خاصی که وجود داشته است فقط میتوانستند به پیوند گرافت های کوچک در ناحیه ی ابرو و مژه بپردازند و امکان استفاده از روش های کاشت مو برای رفع کچلی و طاسی وجود نداشته است به همین دلیل کم کم استفاده از این روش های برای کاشت ابرو کاهش پیدا کرد و تا حدی به فراموشی سپرده شد.

اما بعد از آن در زمان جنگ جهانی دوم به علت آسیب های زیادی که به سربازان و مردم عادی وارد میشود بسیاری از افراد ریزش مو در قسمت های مختلف مانند سر، ابرو و مژه را تجربه میکردند که همین باعث رشد استفاده از روش های کاشت مو افزایش پیدا کند. دکتر نرمن ارنریش تقریبا جزء اولین متخصصانی بوده است که عمل کاشت مو، ابرو و مژه مدرن را انجام میداده است.

تاریخچه کاشت ابرو

روش های کنونی کاشت ابرو

همانطور که در تاریخچه کاشت ابرو به آن اشاره کردیم کاشت موی مدرن از زمان جنگ جهانی آغاز شد اما بهتر است بدانید در آن زمان هم افرادی که از روش های کاشت ابرو استفاده میکردند با عوارض مختلفی روبرو میشدند چون روش های کنونی کاشت ابرو دچار تحولات زیادی شده است به طوری که در حال حاضر عوارض این روش ها تا حد زیادی کاهش پیدا کرده است.

روش های کنونی کاشت مو و ابرو معمولا با استفاده از دستگاه های اتوماتیک و روش های غیر جراحی انجام میشود به همین دلیل افرادی که از آن استفاده میکنند میتوانند این اطمینان را داشته باشند که در اکثر موارد دچار عارضه نخواهند شد.

مزیت روش های جدید کاشت ابرو

باید در قسمت تاریخچه کاشت ابرو به این نکته اشاره میکردیم که استفاده از روش های قدیمی باعث میشده تا بیماران شاهد برجای ماندن جای زخم و بخیه باشند. اما امروزه با استفاده از روش های جدید کاشت ابرو و مو شاهد این عوارض نخواهیم بود و علاوه بر این میتوان شاهد نتایجی مطلب تر بود و موهایی که رشد میکنند ظاهر طبیعی تری خواهند داشت.

 

منبع : کلینیک کاشت ابرو طب هیر

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم