کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

تاسی سر یا طاسی سر؟

نوشته شده در تاریخ 14 اکتبر 2018 در دسته تعداد بازدید 403 views

تاسی سر یا طاسی سر؟

تاسی سر یا طاسی سر؟

طاسی سر یکی از مشکلاتی است که بسیاری از افراد با آن دست و پنجه نرم میکنند. این مشکل در اکثر موارد جزء بیماری به حساب نمی آید اما مشکلاتی که برای انسان به وجود می آورد باعث میشود تا در بسیاری از مواقع درمان طاسی ضروری به نظر برسد. افرادی که دچار طاسی میشوند در اکثر موارد اعتماد به نفسشان تا حد زیادی کاهش پیدا میکند و همین باعث میشود تا نتوانند به خوبی در اجتماع حضور پیدا کنند. علاوه بر این به علت استرس های شدید که برایشان به وجود می آید ممکن است دچار بیماری های مختلف شوند. خوشبختانه امروزه روش های زیادی برای رفع درمان طاسی به وجود آمده که با استفاده از اکثر آن ها میتوان به نتایج قابل توجهی دست پیدا کرد. در قدیم برای درمان طاسی یا تاسی سر از روش های سنتی استفاده میشده که امروزه کمتر کسی از آن بهره میگیرد.

تاسی سر یا طاسی سر؟

از نظر لغوی تاسی سر کاملا اشتباه میباشد و کلمه ی درست در اصل طاسی است. در گذشته افرادی که به طاسی سر مبتلا میشده اند مجبور بودند تا آخر عمر با این مشکل سر کنند چون روش مناسبی برای رفع این مشکل وجود نداشته است. اما خوشبختانه امروزه با روش هایی که وجود دارد میتوان هر نوع ریزش مو را به بهترین شکل و در کمترین زمان ممکن درمان کرد. قدیمی ها برای رفع ریزش موی خود اغلب از داروهای گیاهی استفاده میکرده اند. استفاده از داروهای گیاهی در برخی موارد باعث میشد تا فرد شاهد رشد موهای جدید باشد اما متاسفانه در اکثر موارد نتیجه ی مناسبی به وجود نمی آمده است.

تاسی سر یا طاسی سر؟

علت طاسی سر چیست؟

طاسی یا تاسی سر علل مختلفی دارد به همین دلیل اکثر افراد در طول زندگی خود حداقل یکبار آن را تجربه خواهند کرد. در بسیاری از مواقع ریزش مویی که فرد تجربه میکند کاملا موقت بوده و بعد از مدتی موها به صورت خود به خود و با استفاده از روش های درمانی رشد میکنند. از میان ریزش موهای موقت میتوان به ریزش موی ناشی از استرس، سوء تغذیه و بیماری های قارچی اشاره کرد. این ریزش موها موقت هستند و با درمان های ساده به راحتی برطرف میشوند. اما ریزش موی ژنتیکی در اکثر موارد به راحتی درمان نمیشود و جزء ریزش موهای دائمی به شمار میرود.

برای درمان طاسی سر باید چه کرد؟

در حال حاضر برای درمان تاسی سر روش های زیادی وجود دارد کافی است برای اطلاع از آن ها به کلینیک های زیبایی مراجعه کنید. در کلینیک های زیبایی متخصصان به بررسی وضعیت موهای بیمار میپردازند و با توجه به آن با استفاده از روش های پی آر پی، کاشت مو، ترمیم مو، درمان های دارویی، لیزرتراپی و … به رفع و درمان ریزش مو خواهند پرداخت.

منبع : کلینیک کاشت ابرو طب هیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم