کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

تراکم فولیکولی مو

نوشته شده در تاریخ 18 نوامبر 2018 در دسته تعداد بازدید 1,337 views

تراکم فولیکولی مو

تراکم فولیکولی مو

منظور از تراکم فولیکولی مو چیست؟

هنگامی که فرد دچار مشکلات حوزه ی مو می گردد ، پس از مراجعه به پزشک و قرار گرفتن تحت روش ها و درمان های مختلف با اصطلاحات متعددی در حوزه ی مو آشنا می شود که اصطلاح فولیکول مو نیز یکی از آنها است که پایه و اساس کلیه ی درمان مشکلات مو به آن مربوط می شود ، در همین راستا در این مقاله ، مفهوم تراکم فولیکولی مو مورد بررسی قرار گرفته شده است .

تراکم فولیکولی مو

فولیکول مو به ریشه یا همان پیاز مو گفته می شود ، تراکم این ناحیه از مو که رشد ساقه ی مو از آنجا آغاز می گردد ، در پرپشتی و زیبایی مو بسیار موثر می باشد اما در اثر عوامل مخرب بسیاری ممکن است ریشه ی مو دچار تخریب گردد و یا اینکه به مدت طولانی وارد فاز استراحت شود در نتیجه فرد به کم پشتی مو یا طاسی دچار گردد ، لذا باید در درمان های اصولی به تقویت فولیکول ها پرداخت تا بتوان آن را به رشد مجدد مو وا داشت .

در صورت نابودی کامل ریشه ی مو ، تنها روش ایجاد تراکم مورد نیاز در نواحی ریزش کرده ، عمل زیبایی کاشت مو می باشد .

تراکم فولیکولی مو

عمل کاشت مو و افزایش تراکم فولیکولی

طی یک عمل زیبایی کاشت مو ، با توجه به نیاز ناحیه ی ریزش کرده ی سر ، تعدادی فولیکول های سالم و قوی از ناحیه ی پشت سر فرد به دلیل مقاومت موهای این ناحیه در برابر هورمون ریزش مو به کمک بیحسی موضعی و ابزار خاص با جراحی برداشته می شود ، سپس آنها را در نواحی جلوی سر با دقت با جراحی در عمق مناسبی از پوست پیوند می زنند تا پس چند ماه بعد ( حدود ۹ الی ۱۲ ماه ) شاهد رشد موثر موها و افزایش تراکم نواحی کم پشت مو باشیم .

تراکم فولیکولی مو

علت کاهش تراکم فولیکولی مو

تراکم فولیکول های مو به دلایلی نظیر ؛ زمینه ی ارثی ( ژنتیکی ) ، مصرفی برخی داروها ، افزایش سن فرد ، دوران بارداری و شیردهی ، شیمی درمانی و پرتودرمانی ، اختلالات هورمونی ، برخی بیماری ها ( دیابت ، ریزش موی سکه ای و …) ، کاهش وزن سریع ، استرس مداوم ، کمبود برخی ویتامین ها ، کم خونی و کمبود آهن …. کاهش خواهد یافت و چنانچه به موقع جهت درمان اصولی آن اقدام نگردد ، فرد به طاسی مبتلا خواهد شد و تنها راه حل ممکن ، عمل زیبایی کاشت مو خواهد بود .

5/5 - (1 امتیاز)
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم