کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

تشخیص آلوپسی آره آتا یا طاسی منطقه ای سر

نوشته شده در تاریخ 15 اکتبر 2018 در دسته تعداد بازدید 457 views

تشخیص آلوپسی آره آتا یا طاسی منطقه ای سر

چند روش برای درمان گیاهی طاسی سر

بیماری آلوپسی از بیماری هایی است که ابتلا به آن باعث میشود تا فرد در مدت زمانی کوتاه قسمت زیادی از موهای بدن خود را از دست دهد که این موها شامل موهای سر، ابروها و مژه ها هم میشوند به همین دلیل افرادی که به این بیماری مبتلا میشوند زیبایی شان تا حد زیادی کاهش پیدا میکند و همین باعث میشود آسیب های روحی شدید را تجربه کنند که به راحتی قابل درمان نباشد. البته با استفاده از برخی روش های مختلف میتوان این بیماری را به صورت موقت درمان کرد و آسیب های روحی را تا حدی کاهش داد. البته باید توجه داشته باشید که ریزش موهای بدن در همه ی موارد به علت بیماری آلوپسی نیست به همین علت همیشه نباید نگران ابتلا به این بیماری باشید. بهترین کار برای تشخیص آلوپسی آره آتا این است که به متخصصان زیبایی مراجعه کنید.

تشخیص آلوپسی آره آتا

تشخیص آلوپسی آره آتا یا همان طاسی منطقه ای کار سختی نخواهد بود. متخصصان زیبایی معمولا با بررسی هایی که انجام میدهند میتوانند به راحتی به این بیماری پی ببرند. بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که در برخی موارد کاهش وزن شدید و مشکلات روحی هم ممکن است باعث ریزش موی تمام نقاط بدن شود به همین دلیل نباید همیشه ریزش موهای بدن را نشانه ای از این نوع بیماری بدانید. برای تشخیص حتما باید به متخصصان با تجربه مراجعه کنید چون تشخیص اشتباه این بیماری باعث میشود تا درمان ریزش مو به خوبی انجام نشود.

تشخیص آلوپسی آره آتا

نشانه های آلوپسی آره آتا

در برخی موارد با استفاده از علائمی که به وجود می آید قابل تشخیص خواهد بود. مهمترین نشانه ی این بیماری این است که موها در قسمت های مختلف بدن دچار ریزش مدور میشوند. علاوه بر این در بسیاری از مواقع موها دچار نازکی نمیشوند و ریزش شان به صورت ناگهانی خواهد بود. برخی از بیماران علاوه بر ریزش مو لکه های سفید را در قسمت های مختلف بدن خود تجربه میکنند که این یکی از مهترین نشانه های این بیماری است.

درمان بیماری آلوپسی

بعد از تشخیص این نوع بیماری میتوان برای درمان این بیماری اقدام کرد. معمولا روش قطعی برای رفع طاسی منطقه ای وجود ندارد و برخی از افراد ممکن است به علت این بیماری ریزش موی عمری را تجربه کنند. اما به صورت کلی متخصصان زیبایی برای رفع ریزش مو از درمان های دارویی مانند تزریق کورتون استفاده میکنند. تزریق کورتون در برخی موارد ممکن است نتایج مثبتی برای این بیماران به دنبال داشته باشد.


منبع : کلینیک کاشت ابرو طب هیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم