کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

تشخیص آلوپسی آره آتا

نوشته شده در تاریخ ۱۵ مهر ۱۳۹۷ در دسته تعداد بازدید 46 views

تشخیص آلوپسی آره آتا

تشخیص آلوپسی آره آتا

تشخیص آلوپسی آره آتا یا طاسی منطقه ای سر

طاسی آلـوپسی بیماری ای است که بسیاری از افراد به علت ابتلا به آن دچار ریزش مو میشوند. به علت مشکلاتی که این بیماری برای روحیه ی فرد به وجود وجود می آورد اکثر افراد بعد از ابتلا به این بیماری اعتماد به نفس خود را به صورت کلی از دست میدهند به همین دلیل نمیتوانند به فعالیت های روزانه خود بپردازند. متاسفانه برای پیشگیری از این روش راهکار مناسبی وجود ندارد و هنوز محققان علت دقیق بروز این بیماری را تشخیص نداده اند. در صورتی که دچار ریزش مو شده اید حتما باید برای تشخیص آلوپسی آره آتا به متخصصان زیبایی مراجعه کنید چون در بسیاری از موارد ممکن است به علت بیماری های دیگر که علائم مشترک با بیماری آلوپسی دارند دچار ریزش مو شده باشید و آن را با بیماری آلـوپسی اشتباه بگیرید. البته این بیماری علائمی نیز دارد که در ادامه به آن بیشتر خواهیم پرداخت.

تشخیص آلوپسی آره آتا

برای تشخیص آلـوپسی آره آتا بهترین کاری که میتوانید انجام دهید این است که به متخصصان زیبایی مراجعه کنید. چون همانطور که گفتیم علائم این بیماری تا حدی با روش های دیگر مشترک است به طوری که در برخی موارد تمایز الوپسی با بیماری های دیگر سخت خواهد بود. معمولا افرادی که دچار بیماری الوپسی میشوند در مدت زمانی کوتاه شاهد ریزش موهای منطقه ای در نقاط مختلف بدن خواهند به طوری که حتی موهای ابرو و مژه ها نیز دچار ریزش میشود. در بیماران الوپسی ممکن است موها در برخی از قسمت های بدن مجددا رشد کند اما بازهم دچار ریزش شود.

تشخیص آلوپسی آره آتا

علت بیماری آلـوپسی آره آتا

علت بیماری آلـوپسی آره آتا در حال حاضر به صورت دقیق مشخص نیست به همین دلیل نمیتوان از بروز آن جلوگیری به عمل آورد. این بیماری نوعی بیماری خود ایمنی است که در آن بدن با فولیکول ها ی مو به مبارزه میپردازد به همین دلیل حتی بعد از کاشت مو هم دچار ریزش مو خواهیم بود و بدن به هیچ وجه موهایی که رشد میکنند را نخواهد پذیرفت. البته تشخیص آلوپسی آره آتا به راحتی امکان پذیر است و متخصصان به راحتی به آن پی خواهند برد.

درمان بیماری آلـوپسی

بعد از تشخیص آلوپسی آره آتا روش هایی وجود دارند که میتوان در برخی از موارد با استفاده از آن به نتیجه رسید اما متاسفانه روشی قطعی برای درمان بیماری الوپسی وجود ندارد و  ممکن است فرد مجبور باشد مدت ها با ریزش موی خود سر کند. ترمیم مو یکی از روش هایی است که میتوان برای درمان موقت بیماری آلوپسی از آن استفاده کرد.

امتیازاین مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم