کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

تلوژن افلوویوم

نوشته شده در تاریخ 2 ژانویه 2019 در دسته تعداد بازدید 749 views

تلوژن افلوویوم

تلوژن افلوویوم

شاید در برهه ای از زمان مشاهده کنید که ریزش موهایتان به طور غیر طبیعی در هنگام خواب و یا استراحت افزایش پیدا می کند. لازم است که بدانید به این حالت تلوژن افلوویوم گفته می شود. در واقع هنگامی که مو در حالت ایستا قرار میگیرد به طور منظم شروع به ریزش می کند و در نتیجه نازک شدن سراسری موها را با خود به همراه دارد. به طور کلی این ریزش مو در ابتدا بر روی پوست افراد مشاهده می شود اما به ندرت به سراغ سایر نواحی بدن از جمله موهای سر و همچنین منطقه ناحیه تناسلی نیز می رود که باید به سرعت درمان شود زیرا پس از مدتی هیچگونه مویی بر روی سر افراد دیده نمی شود.

تلوژن افلوویوم

چه چیزی باعث تلوژن افلوویوم می شود؟

افرادی که دچار تلوژن افلوویوم می شوند اغلب این سوال برایشان به وجود می آید که دلیل بروز این مشکل چیست؟ باید بدانید که در دوران بارداری، فولیکول های مو در مرحله رشد باقی مانده و پس از زایمان، در حالت ایستا قرار میگیرند که این مرحله ریزش موی شدید را برای خانم ها به دنبال خواهد داشت و نگرانی هایی را نیز پدید می آورد. همچنین افرادی که از قرص هایی مانند قرص ضد بارداری و یا قرص های ضد استرس و یا آنفلوآنزا استفاده می کنند نیز دیده می شود. متاسفانه با پیشرفت های بسیار زیادی که در حوزه تکنولوژی به وجود آمده اما هنوز علت اصلی بروز این مشکل پیدا نشده و پزشکان آن را به تغییرات هورمونی درون بدن ربط می دهند.

تلوژن افلوویوم

درمان تلوژن افلوویوم چیست؟

مسلما وقتی افراد با مشکلی همچون تلوژن افلوویوم در بدن خود مواجه می شوند اولین مسئله ای که به ذهن آنها خطور می کند این است که چگونه میتوان این مشکل را برطرف کرد. باید در جریان باشید که این بیماری هیچگونه راه درمانی ندارد و افراد مشاهده میکنند که استفاده از انواع راه های درمانی مانند تقویت کننده ها، ماسک ها و… نتیجه مثبتی را نشان نمی دهند و تنها کاری که افراد میتوانند انجام دهند این است که منتظر رویش دوباره موهایشان باشند. همچنین پزشکان توصیه می کنند که افراد از استرس دوری کنند و گام هایی مثبت در جهت رشد دوباره موهایشان انجام دهند.

 

منبع : کلینیک کاشت ابرو طب هیر

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم