کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

جلوگیری از ریزش مو بعد از زایمان

نوشته شده در تاریخ 9 ژانویه 2019 در دسته تعداد بازدید 278 views

جلوگیری از ریزش مو بعد از زایمان

جلوگیری از ریزش مو بعد از زایمان

معمولا بسیاری از خانم ها در طول زندگی خود ریزش مو را تجربه میکنند چون بدن خانم ها در دوره های مختلف به شدت دچار تغییرات هورمونی میشود و همین باعث میشود درصد زیادی از خانم ها بارها دچار ریزش مو شوند. بهتر است بدانید دوران زایمان و بعد از آن معمولا زمانی است که بسیاری از افراد ریزش مو را تجربه میکنند به همین دلیل در این مطلب تصمیم گرفته ایم به آن بپردازیم تا با علت و روش های ریزش مو بعد از زایمان آشنا شوید. خوشبختانه این مشکل در اکثر موارد به راحتی درمان خواهد شد.

علت ریزش مو بعد از زایمان

ریزش مو بعد از زایمان را بسیاری از خانم ها تجربه میکنند و میتوان گفت این ریزش مو تا حدی طبیعی است به همین دلیل در صورتی که دچار آن شده اید نباید نگران باشید. ریزش مویی که بعد از دوران بارداری به وجود می آید معمولا به علت تغییرات سریع هورمونی است چون در دوران بارداری هورمون های زنانه به حداکثر میرسند اما بعد از آن به صورت ناگهانی کاهش پیدا میکنند.

جلوگیری از ریزش مو بعد از زایمان

کاهش یافتن هورمون های زنانه باعث میشود تا فرد دچار ریزش مو شود و مشکلات پوستی را تجربه کند که خوشبختانه در اکثر مواقع این مشکل به راحتی رفع میشود. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که ریزش مو بعد از زایمان ممکن است به دلیل سوء تغذیه و استرس و اضطراب هم باشد که در این موارد باید حتما به پزشک مراجعه کرد تا با توجه به شرایط که فرد از روش های درمانی استفاده شود.

جلوگیری از ریزش مو بعد از زایمان

برای جلوگیری از ریزش مو بعد از زایمان باید از غذاهای سالم استفاده کنید. این کار باعث میشود تا کاهش هورمون های زنانه کمترین اثر را بر روی موهایتان داشته باشد و شاهد موهایی پرپشت و خوش حالت شوید. البته همانطور که گفتیم استرس و اضطراب هم در ریزش موی بعد از بارداری بی تاثیر نخواهد بود به همین دلیل برای اینکه دچار آن نشوید باید حتما به شرایط روحی خود بیشتر توجه داشته باشید.

البته باید به این نکته هم بپردازیم که برای جلوگیری از ریزش مو بعد از زایمان میتوانید از نسخه ی گیاهی هم استفاده کرد و با استفاده از آن ها به افزایش رشد موها پرداخت.

درمان ریزش مو بعد از زایمان

برای درمان ریزش مو بعد از زایمان لازم نیست از روش خاصی استفاده کنید چون این ریزش مو معمولا بعد از دو ماه برطرف میشود اما در صورتی که قصد دارید به رشد موهایتان سرعت ببخشید میتوانید از داروهای گیاهی هم استفاده کنید. استفاده از داروهای گیاهی در اکثر موارد نتایج قابل توجهی به دنبال خواهد داشت.

 

منبع : کلینیک کاشت ابرو طب هیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم