کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

درمان ریزش مو پشت سر در مردان

نوشته شده در تاریخ 12 نوامبر 2018 در دسته تعداد بازدید 695 views

درمان ریزش مو پشت سر در مردان

درمان ریزش مو پشت سر در مردان

مردان نیز مانند زنان خواستار موهای پرپشت و زیبا هستند و داشتن موهای سالم و پرتراکم خواسته ی مردان بسیاری است ، اما به علت متعدد بودن عوامل مخرب مو ، عارضه ی ریزش مو و بروز طاسی در مردان بسیاری مشاهده می گردد ، در همین راستا در این مقاله ، به بررسی و درمان ریزش مو پشت سر در افراد مبتلا به این عارضه ، پرداخته شده است .

ریزش مو پشت سر

به طور معمول در مردان عارضه ی ریزش مو از نواحی جلوی سر و با عقب نشینی خط رویش جلوی سر ( پیشانی ) آغاز می شود و به بتدریج پیشرفت می کند تا اینکه فرد تنها خط باریکی از موها را پشت سر خواهد داشت ، این نوع ریزش مو ( ریزش موهه از جلوی سر ) ، بیشتر به علت ریزش موی ارثی ( ژنتیکی) است  ، لذا اگر فرد به یکباره دچار ریزش موی پشت سر می گردد ، به دلیل مقاوم بودن این موها در برابر هورمون ریزش مو ، باید به دنبال علت های دیگر ایجاد کننده ی این نوع ریزش مو بود و به موقع آن را تحت درمان قرار داد .

درمان ریزش مو پشت سر در مردان

علل ریزش مو سر

به طور کلی می توان علل ریزش موی سر را عواملی نظیر ؛ محکم بستن موها ، استرس و اضطراب ، نداشتم تعذیه ی کامل و مقوی ، کم خونی ، کمبود آهن ، اختلالات هورمونی ( کم کاری یا پرکاری تیروئید و …) ، زمینه ی ارثی و ژنتیکی ، برخی بیماری ها ( ریزش موی سکه ای ) ، عوارض مصرف برخی داروها ، شیمی درمانی و پرتودرمانی ، بیهوشی های طولانی مدت  و … دانست که هر کدام درمان خاص خود را دارد .

درمان ریزش مو پشت سر

جهت درمان اصولی و صحیح ریزش مو پشت سر باید به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه شود ، زیرا باید علت ریزش مو مشخص گردد ، سپس درمان موثر تجویز گردد .

ریزش موی پشت سر می تواند در اثر بیماری خود ایمنی آلوپسی آره آتا ( ریزش موی سکه ای ) باشد و یا اینکه شیمی درمانی علت آن باشد ، به هر حال درمان موثر این عارضه در گرو تشخیص علت ایجاد کننده می باشد ، زیرا باید علت ایجاد کننده ی ریزش مو را برطرف نمود تا ریزش مو متوقف شده و با داروهای مناسب بتوان رشد مجدد موها میسر ساخت .

از آنجا که ریزش موی مردان از نواحی جلوی سر شروع می شود ، ریزش موی پشت سر ، از جمله عوارضی است راحت تر می توان علت آن را تشخیص و درمان مورد نیاز را اعمال نمود .

درمان ریزش مو پشت سر در مردان

در مواردی که فرد تحت شیمی درمانی طولانی مدت قرار می گیرد ، کل موهای ناحیه ی سر خواهد ریخت که با اتمام جلسات شیمی درمانی ، ریزش موها متوقف و رشد مجدد موها آغاز خواهد شد که زمان ظاهر شدن موها بستگی به بدن فرد و واکنش به داروهای تجویزی خواهد داشت .

محلول موضعی ماینوکسیدیل و قرص خوراکی فیناستراید از جمله مهم ترین داروهایی هستند که جهت توقف ریزش موهای مردان و رشد مجدد آنها ، توسط پزشک متخصص تجویز می شوند .

 

منبع : کلینیک کاشت ابرو طب هیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم