کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

درمان و علل شل شدن پوست سر

نوشته شده در تاریخ 12 نوامبر 2018 در دسته تعداد بازدید 1,440 views

درمان و علل شل شدن پوست سر

درمان و علل شل شدن پوست سر

به طور کلی پوست بدن بافت بسیار حساس و آسیب پذیری است که در صورت بروز مشکلات در این بافت ، باید به منظور جلوگیری از گسترده شدن مشکلات آن ، درمان به موقع انجام شود ، در همین راستا در این مقاله ، درمان و علل شل شدن پوست سر مورد بررسی قرار گرفته شده است .

علل شل شدن پوست سر

پوست سر نیز مانند پوست صورت و بدن در اثر عوامل مختلفی نظیر ؛ اشعه ی مضر نور خورشید ، افزایش سن ، استعمال سیگار ،عوامل ژنتیکی ،تغذیه نامناسب ، عفونت های فولیکول مو ،کاهش وزن های سریع و غیر اصولی ، عوامل محیطی مانند کار کردن در شرایط یا محیط های خاص و … دچار شل شدگی می شود که ممکن است تا پشت سر و پشت گردن نیز ادامه یابد .

درمان شل شدن پوست سر

جهت درمان موثر شل شدگی پوست سر باید به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کرد ، زیرا پزشک با بررسی پوست سر ، علت افتادگی پوست سر را تشخیص و درمان تاثیرگذار و صحیح را تجویز خواهد کرد .

درمان و علل شل شدن پوست سر

از آنجا که کرم ها و پمادهای موضعی جهت رفع افتادگی پوست سر ، تاثیرچندانی ندارند ، استفاده از روش هایی نظیر مزوتراپی ، تزریق PRP و لیزر تراپی و … در سفت کردن پوست سر موثر خواهد بود ، زیرا مزوتراپی و PRP علاوه بر رساندن مواد مغذی و مقوی مورد نیاز به سطح پوست سر ، باعث تحریک کلاژن سازی و الاستین سازی خواهند شد که در نتیجه پوستی مستحکم و با حالت ارتجاعی مناسب حاصل خواهد شد .

لیزر تراپی پوست سر طی چند جلسه نیز سبب تحریک کلاژن و الاستین از لایه های عمیق پوست می گردد ، در نتیجه شل شدگی پوست درمان خواهد شد .

نتایج درمان شل شدن پوست سر

هنگامی که شل شدگی پوست سر درمان می گردد ، از ایجاد چین و چروک در پیشانی ، چین و شکن های پشت گردن ، پیری پوست سر و … به شکل مطلوبی جلوگیری می شود ، زیرا شل شدگی پوست در زیبایی چهره و همچنین شادابی پوست تاثیر بسزایی دارد .

شل شدگی پوست سر ، موجب افتادگی پوست پیشانی می گردد که این خود ممکن است سبب افتادگی ابرو و پلک نیز گردد .

 

منبع : کلینیک کاشت ابرو طب هیر

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم