کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ریزش سریع مو

نوشته شده در تاریخ 9 ژانویه 2019 در دسته تعداد بازدید 381 views

ریزش سریع مو

ریزش سریع مو

ریزش سریع مو ممکن است برای هر کسی در طول زندگی اتفاق افتد و باعث نگرانی زیادی شود به همین دلیل در این مطلب تصمیم گرفته ایم به این موضوع بپردازیم. متاسفانه افراد زیادی وجود دارند که به علت عدم آشنایی با ریزش موهای مختلف نمیتوانند به راحتی به درمان آن بپردازند و همین باعث میشود کچلی کامل را تجربه کنند. بهتر است بدانید در برخی از موارد ریزش مو به علت بیماری هایی به وجود می اید که در صورت عدم درمان باعث به خطر افتادن سلامتی فرد خواهد شد به همین دلیل نباید به آن به تفاوت بود.

علل ریزش سریع مو

در صورتی که دچار ریزش سریع مو شده اید باید قبل از هر چیز این نکته را بدانید که برای رفع این مشکل باید حتما به پزشک مراجعه کرد چون با علائم سطحی نمیتوان به صورت دقیق نوع ریزش مو را مشخص کرد. متاسفانه در بسیاری از موارد همین باعث میشود تا بیماران از روش های نامناسب استفاده کنند و حتی باعث افزایش ریزش مو و کاهش سلامت خود شوند.

ریزش سریع مو

بهتر است بدانید مشکلات هورمونی یکی از دلایل اصلی ریزش سریع مو است. افرادی که دچار مشکلات تیروئید میشوند معمولا ریزش مو۲ به صورت سریع را تجربه میکنند. علاوه بر این سوء تغذیه و بیماری های کبدی هم در بسیاری از مواقع باعث ریزش موی ناگهانی میشود که برای درمان آن باید حتما به پزشک مراجعه کرد. البته ریزش موی شدید دلایل زیادی دارد که بیماری آلوپسی هم یکی از آن هاست.

پیشگیری از ریزش سریع مو

برای پیشگیری از ریزش سریع مو باید به وضعیت سلامت خود توجه زیادی داشته باشید. استفاده از غذاهای سالم و مقوی یکی از بهترین کارهایی است که میتوانید برای جلوگیری از ریزش مو انجام دهید. بهتر است بدانید استرس و اضطراب شدید هم یکی از دلایل اصلی ریزش موهای شدید به حساب می آید به همین دلیل برای جلوگیری از ریزش موی شدید باید به وضعیت روحی خود بیشتر توجه کنید.

ریزش سریع مو

البته بیماری های قارچی هم از دلایل اصلی ریزش مو به شمار میروند که میتوانید با رعایت بهداشت سر از آن جلوگیری به عمل آورید.

درمان ریزش سریع مو

برای درمان ریزش سریع مو باید حتما به پزشک مراجعه کرد چون معمولا به علت نوعی بیماری به وجود می آید و باید به درمان بیماری خاصی که به وجود آمده پرداخت. بهتر است استفاده از روش های خانگی و مواد طبیعی در بسیاری از مواقع باعث افزایش ریزش موهای ناگهانی میشود به همین دلیل پیشنهاد میکنیم تا جایی که امکان دارد از روش های خودسرانه استفاده نکنید.

 

منبع : کلینیک کاشت ابرو طب هیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم