کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ریزش سکه ای ابرو

نوشته شده در تاریخ 9 ژانویه 2019 در دسته تعداد بازدید 518 views

ریزش سکه ای ابرو

ریزش سکه ای ابرو

ریزش سکه ای مو یا ابرو جزء یکی از انواع ریزش موها به شمار میرود که برخی از افراد دچار آن میشوند. متاسفانه به علت این که بسیاری از افراد با ریزش موهای سکه ای آشنایی ندارند با مشاهده ی علائم آن دچار نگرانی های شدید میشوند به طوری که برخی آن را با بیماری های خطرناک مانند سرطان اشتباه میگیرند به همین دلیل در این مطلب تصمیم گرفته ایم شما را با ریزش سکه ای ابرو آشنا کنید. بهتر است بدانید این مشکل در اکثر موارد خطرناک نیست و حتی میتوان با روش هایی که وجود دارد آن را درمان نمود.

ریزش سکه ای ابرو

ریزش سکه ای ابرو در اکثر موارد به علت نوعی بیماری خود ایمنی به وجود می آید. آلوپسی از رایج ترین بیماری های خود ایمنی است که باعث ریزش موی ناحیه ای یا سکه ای در قسمت های مختلف بدن میشود. افرادی که دچار این مشکل میشوند در مدت زمانی کوتاه ریزش ابروهای خود را تجربه خواهند کرد. معمولا ریزش ابروها به صورت سکه ای یا مدور مشاهده میشود اما در همه ی افراد اینگونه نخواهد بود.

ریزش سکه ای ابرو

ریزش سکه ای ابرو ممکن است باعث کچلی کامل ابرو شود. در این موارد معمولا فرد تغییر رنگ پوست را نیز تجربه میکند و در برخی موارد دچار درد و سوزش میشود که باید برای رفع آن حتما به پزشک مراجعه کرد. البته باید این موضوع را هم بدانید که ریزش موی سکه ای سر، ابرو و مژه به علت استرس و اضطراب شدید هم به وجود می آید که باید برای درمان آن حتما به پزشک مراجعه نمود.

درمان ریزش سکه ای ابرو

برای درمان ریزش سکه ای ابرو روش های زیادی وجود دارد که برای استفاده از هر کدام از آن ها باید به متخصصان پوست و مو مراجعه کرد. بهتر است بدانید در برخی موارد میتوان ریزش ابروی سکه ای را با استفاده از داروهایی مانند ماینوکسیدیل درمان کرد و به نتایج قابل توجهی دست پیدا کرد. اما به طور کلی افرادی که دچار بیماری های آلوپسی میشوند ممکن است مدت ها شاهد ریزش موی خود باشند.

البته در حال حاضر بسیاری از متخصصان از کورتون برای درمان ریزش موی ناشی از آلوپسی استفاده میکنند که خوشبختانه باعث رفع مشکل درصد زیادی از بیماران میشود.

پیشگیری از ریزش سکه ای ابرو

متاسفانه ریزش سکه ای ابرو قابل پیشگیری نیست چون ژن هایی که باعث این بیماری میشوند در دوران جنینی به فرزند انتقال پیدا میکنند. البته باید به این نکته هم اشاره کنیم که این علت دقیق بیماری آلوپسی که باعث ریزش ابروی ناحیه ای ابرو، سر و سایر نقاط بدن میشود به صورت دقیق مشخص نیست اما طبق تحقیقاتی که انجام شده به مشکلات ژنتیکی ارتباط دارد.

 

منبع : کلینیک کاشت ابرو طب هیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم