کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ریزش موی بدن در آقایان

نوشته شده در تاریخ 9 ژانویه 2019 در دسته تعداد بازدید 491 views

ریزش موی بدن در آقایان

ریزش موی بدن در آقایان

ریزش موی بدن در آقایان مشکلی شایع نیست اما برخی از افراد ممکن است دچار آن شوند به همین دلیل در این مطلب تصمیم گرفته ایم به آن بپردازیم. بهتر است بدانید افرادی که دچار این مشکل میشوند معمولا میتوانند با استفاده از روش هایی که وجود دارد به نتیجه ی دلخواه دست پیدا کنند. ریزش مو در قسمت های مختلف بدن معمولا نشانه ی بیماری خطرناکی نخواهد بود اما باید برای رفع آن حتما به پزشک مراجعه کرد چون در برخی از موارد ممکن است به علت مشکلات خاصی در بدن به وجود آمده باشد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

علل ریزش موی بدن در آقایان

ریزش موی بدن در آقایان دلایل زیادی دارد. بیماری آلوپسی یکی از رایج ترین دلایل ریزش مو در قسمت های مختلف بدن میباشد. این بیماری جزء بیماری های خود ایمنی به شمار میرود. افرادی که دچار این بیماری میشوند علاوه بر ریزش موهای سراسر بدن دچار ریزش موی سر و ابروها هم میشوند که برای درمان آن باید حتما به پزشک مراجعه کنند چون روش های دیگر نتایج قابل توجهی به دنبال نخواهند داشت.

ریزش موی بدن در آقایان

ریزش موی بدن در آقایان در برخی از موارد به علت استرس شدید به وجود می آید. معمولا افرادی که به دلیل مشکلات روحی و .. دچار ریزش مو میشوند با رفع مشکلی که به وجود می آید شاهد رشد موهای خود خواهند بود. از میان سایر دلایل ریزش موی سراسری بدن میتوان به سوء تغذیه ی شدید و مشکلات هورمونی اشاره کرد که باید برای رفع آن حتما به پزشک مراجعه نمود.

تشخیص علت ریزش موی بدن

ریزش موی بدن در برخی از موارد به راحتی قابل تشخیص خواهد بود اما باید به این نکته توجه داشته باشید که در بسیاری از موارد باید برای بررسی دقیق آن به پزشک مراجعه کرد. در صورتی که فرد به علت بیماری آلوپسی دچار این مشکل شده باشد شاهد ریزش موی مدور به همراه تغییر رنگ پوست و درد و سوزش خواهد بود که در تمام بدن وجود خواهد داشت.

ریزش موی بدن در آقایان

اما افرادی که به دلیل استرس و اضطراب و … دچار ریزش مو میشوند معمولا علائم پوستی را مشاهده نخواهند کرد به همین دلیل تشخیص آن به راحتی امکان پذیر نخواهد بود.

درمان ریزش موی بدن

ریزش موی بدن در صورتی که به علت بیماری های کبدی، سوء تغذیه  و مشکلات روحی به وجود آمده باشد با استفاده از داروها رفع خواهد شد اما افرادی که دچار بیماری های خود ایمنی آلوپسی شده اند ممکن است با روش های موجود به نتایج دلخواه دست پیدا نکنند. ماینوکسیدیل و کورتون از داروهایی هستند که برای درمان ریزش موی آلوپسی معمولا مورد استفاده قرار میگیرد.

 

منبع : کلینیک کاشت ابرو طب هیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم