کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ریزش موی سکه ای؛ علت و درمان آن

نوشته شده در تاریخ 8 اکتبر 2018 در دسته تعداد بازدید 543 views

ریزش موی سکه ای؛ علت و درمان آن

ریزش موی سکه ای؛ علت و درمان آن

ریزش موی سکه ای؛ علت و درمان آن

ریزش موی سکه ای نوعی از ریزش مو است که معمولا درصد کمی از افراد به آن مبتلا خواهند شد اما بهتر است بدانید این ریزش مو ممکن است در هر سنینی به وجود آید به همین دلیل بهتر است همه ی افراد با آن آشنایی کامل داشته باشند. ریزش موی سکه ای معمولا همان بیماری الوپسی است که در آن تمام موهای بدن دچار ریزش میشوند. این بیماری نوعی بیماری خود ایمنی است که در آن بدن به دفع موهایی که رشد میکند میپردازد اما ممکن است در برخی موارد ریزش موی ناحیه ای و سکه ای علت دیگری داشته باشد و بیمار به اشتباه تصور کند دچار بیماری آلوپسی شده است به همین دلیل باید برای بررسی های دقیق حتما به پزشک مراجعه کرد. بهتر است بدانید استرس شدید و بیماری های قارچی در برخی از موارد ممکن است علائم مشابه با بیماری آلوپسی داشته باشند به صورتی که نتوانید آن را تشخیص دهید.

علت ریزش موی سکه ای چیست؟

همانطور که گفتیم ریزش موی سکه ای میتواند علل مختلفی داشته باشد. در برخی از موارد افرادی که ریزش مو ناحیه ای و یا سکه را مشاهده میکنند دچار بیماری های قارچی شده اند و یا استرس شدید را تجربه کرده اند. اما در اکثر موارد ریزش موی منطقه ای به علت بیماری آلوپسی است. علت بیماری آلوپسی به صورت دقیق مشخص نیست. این بیماری نوعی بیماری خود ایمنی است که ابتلا به آن باعث میشود تا موهایی که در بدن رشد میکند توسط بدن پس زده شود و شاهد ریزش آن باشیم.

ریزش موی سکه ای؛ علت و درمان آن

پیشگیری از ریزش موی سکه ای چگونه است؟

برای پیشگیری از ریزش مو ی سکه ای تنها کاری که میتوانید انجام دهید این است که به سلامت روحی تان توجه داشته باشید و به بهداشت سر اهمیت دهید. با رعایت این موارد میتوان تا حدی از ریزش موی منطقه ای یا همان سکه ای جلوگیری به عمل آورد اما برای جلوگیری از بیماری آلوپسی متاسفانه راه حل قطعی وجود ندارد و هنوز علت به وجود آمدن آن به صورت دقیق معلوم نیست.

برای درمان ریزش موی سکه ای باید چه کرد؟

در صورتی که علت ریزش موی سکه ای بیماری آلوپسی باشد معمولا نمیتوان به درمان قطعی آن پرداخت اما متخصصان با استفاده از تزریق کورتون به صورت ماهانه سعی میکنند تا حدی به رفع ریزش مو بپردازند. در برخی موارد با استفاده از این روش میتوان به نتایجی دست یافت. البته برای رفع موقت این نوع ریزش مو میتوان از روش ترمیم مو استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم