کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

منظور از ریزش موی مقطعی چیست؟

نوشته شده در تاریخ 14 ژانویه 2019 در دسته تعداد بازدید 377 views

منظور از ریزش موی مقطعی چیست؟

منظور از ریزش موی مقطعی چیست؟

بر خلاف تصوری که بسیاری از افراد دارند ریزش مو همیشه دائمی نیست به همین دلیل افرادی که دچار ریزش مو میشوند میتوانند در بسیاری از مواقع شاهد رشد موهای خود باشند. البته در حال حاضر با استفاده از روش هایی که وجود دارد میتوان به درمان ریزش موهای دائمی هم پرداخت اما در این مطلب تصمیم گرفته ایم به ریزش موی مقطعی بپردازیم. ریزش موهای موقت یا مقطعی به نوعی از ریزش مو گفته میشود که به صورت طبیعی رفع شود و بتوان با استفاده از روش های غیر تهاجمی به درمان آن پرداخت.

ریزش موی مقطعی

افرادی که دچار ریزش مو میشوند باید به این نکته توجه داشته باشند که ریزش مو همیشه دائمی نخواهد بود به همین دلیل باید به درمان آن اهمیت زیادی داد. ریزش موی مقطعی به نوعی از ریزش مو گفته میشود که به دلیل تغییرات موقت در بدن به وجود آمده باشد. معمولا افرادی که دچار این نوع ریزش مو میشوند میتوانند با استفاده از داروها و روش های خانگی به نتیجه دست پیدا کنند و شاهد رشد موهای خود باشند.

ریزش موی مقطعی در برخی از موارد به دلیل بیماری های خطرناک مانند بیماری کبدی به وجود می آید که در این موارد درمان آن اهمیت زیادی خواهد داشت در صورتی که در این موارد به درمان ریزش موی خود اهمیت ندهید ممکن است تمام موهایتان دچار ریزش شود و سلامتی تان به شدت تحت تاثیر قرار گیرد به همین دلیل نباید نسبت به آن بی تفاوت باشید.

علل ریزش موی مقطعی

ریزش موی مقطعی ممکن است به علت استرس و اضطراب و مشکلات روحی دیگر به وجود آید. علاوه بر این افرادی که دچار بیماری های کبدی، مشکلات تیروئید و سوء تغذیه میشوند نیز دچار این نوع ریزش مو خواهند شد. باید به این نکته توجه داشته باشید که مقطعی بودن ریزش مو به معنای این نیست که نباید به درمان آن بپردازید.

از میان سایر دلایل ریزش موی مقطعی میتوان به رژیم های نامناسب غذایی و بیماری های عفونی اشاره کرد که در اکثر موارد میتوان به راحتی به درمان آن ها پرداخت.

منظور از ریزش موی مقطعی چیست؟

درمان ریزش موی مقطعی

همانطور که در ابتدای مطلب به آن پرداختیم در بسیاری از موارد میتوان برای درمان ریزش موی مقطعی از روش های غیر تهاجمی استفاده کرد. مثلا افرادی که دچار ریزش موی ناشی از سوء تغذیه یا مشکلات روحی شده اند میتوانند به راحتی با استفاده از داروها و مکمل ها به نتیجه برسند و شاهد رشد موهای خود باشند.

منبع : کلینیک کاشت ابرو طب هیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم