کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ریزش مو ارثی یا آندروژنیک

نوشته شده در تاریخ 28 نوامبر 2018 در دسته تعداد بازدید 372 views

ریزش مو ارثی یا آندروژنیک

ریزش مو ارثی یا آندروژنیک

در صورتی که تصور میکنید ریزش مو در همه ی افراد به یک دلیل رخ میدهد بهتر است بدانید کاملا در اشتباهید. متاسفانه در گذشته هم به علت اینکه مردم همچین تصوری داشته اند ریزش مو درمان مشخصی نشده است و تقریبا برای انواع ریزش موها از روش های درمانی یکسانی استفاده میشده است. همین باعث میشد تا اکثر ریزش مو ها درمان نشود. بهتر است بدانید ریزش مو ارثی و یا آندروژنیک یکی از رایج ترین نوع ریزش موهاست که بسیاری از افراد ممکن است در طول زندگی خود با آن روبرو شوند.

پیشگیری از ریزش موی آندروژنیک

ریزش موی آندروژنیک در میان آقایان بسیار شایع است و درصد بسیار زیادی از آقایان در طول زندگی خود به آن دچار میشوند. علامت اصلی ریزش موی ارثی یا ژنتیکی ریزش موهای جلوی سر است که کم کم به نقاط دیگر سر هم انتقال پیدا میکند و در افراد مختلف الگوی متفاوتی دارد. به صورتی که برخی افراد ممکن است فقط ریزش موی جلوی سر را تجربه کنند در حالی که برخی شاهد ریزش موی کامل باشند.

متاسفانه راه و روش مناسب و قطعی برای پیشگیری از ریزش موی آندروژنیک وجود ندارد و افرادی که دچار این نوع ریزش مو میشوند نمیتوانند به هیچ وجه از گسترش آن جلوگیری کنند. تنها کاری که میتوان برای این ریزش مو کرد این است که با استفاده از روش هایی که وجود دارد به درمان آن پرداخت که در حال حاضر روش های کاشت و ترمیم مو از بهترین روش ها به شمار میروند.

ریزش مو ارثی یا آندروژنیک

سن ریزش موی آندروژنیک

بهتر است بدانید ریزش موی آندروژنیک سن خاصی ندارد و در افراد مختلف کاملا متفاوت خواهد بود. بسیاری از افراد ممکن است از سنین ۱۸ سالگی علائم این نوع ریزش مو را مشاهده کنند به نوعی که موهای جلوی سرشان به مرور نازک شود و شاهد کم پشتی آن باشند. اما بسیاری از افراد هم در سنین بالای ۳۰ سال این مشکل را تجربه خواهند کرد و این دقیقا به ژنتیک فرد بستگی دارد.

درمان ریزش مو ارثی

برای درمان ریزش موی آندروژنیک یا ارثی بهتر است از روش های موثر مانند کاشت مو استفاده کرد چون استفاده از روش های دیگر نتایج قطعی به دنبال نخواهد داشت و تنها میتوان به صورت موقت به نتیجه رسید. در حال حاضر روش های زیادی برای درمان ریزش موی ارثی وجود دارد اما روش کاشت مو جزء بهترین و قطعی ترین روش به شمار میرود.

 

منبع : کلینیک کاشت ابرو طب هیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم