کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ریزش مو در تابستان

نوشته شده در تاریخ 9 ژانویه 2019 در دسته تعداد بازدید 382 views

ریزش مو در تابستان

ریزش مو در تابستان

ریزش مو در تابستان موضوعی است که قصد داریم در این مطلب به آن بپردازیم. برخی از افراد به دلیل شرایط خاصی که دارند در برخی از فصل ها دچار ریزش مو میشوند و مشکلات زیادی را تجربه میکنند این در حالی است که با رعایت راهکارهایی ساده میتوان از ریزش موهای فصلی جلوگیری به عمل آورد. در صورتی که قصد دارید با علت دقیق ریزش مو در فصل تابستان آشنا شوید پیشنهاد میکنیم حتما تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که ریزش مو در یک فصل همیشه علت یکسانی خواهد داشت.

علت ریزش مو در تابستان

در صورتی که دچار ریزش مو در تابستان میشوید باید این موضوع را بدانید که این ریزش مو معمولا برای افرادی که دچار موهای خشک هستند بیشتر به وجود می آید چون تابش نور مستقیم آفتاب باعث میشود تا ساقه ی موها دچار آسیب های شدیدی شوند و در مدت زمانی کوتاه ریزش پیدا کنند که معمولا این ریزش مو به راحتی رفع خواهد شد و نباید برای رفع آن به پزشک مراجعه کرد.

ریزش مو در تابستان

اما باید این موضوع را هم بدانید که ریزش مو در تابستان برای افرادی که موهایشان بیش از حد چرب است هم به وجود می آید. چربی بیش از حد مو باعث میشود تا احتمال بروز بیماری های عفونی در فصل تابستان افزایش پیدا کند چون در این فصل تعریق پوست سر بیشتر میشود و همین باعث خواهد شد تا شرایط مناسب برای رشد باکتری ها، قارچ ها و عوامل بیماری زا در سر افزایش پیدا کند.

پیشگیری از ریزش مو در تابستان

برای پیشگیری از ریزش مو در تابستان باید تا جایی که امکان دارد به بهداشت موهایتان اهمیت دهید. این مورد برای افرادی که موهای چرب دارند بیشتر اهمیت خواهد داشت. استفاده از داروهای گیاهی مناسب مانند سرکه ی سیب و آب لیموی رقیق شده هم به پیشگیری از ریزش موهای چرب در فصل تابستان کمک میکند.

ریزش مو در تابستان

اما افرادی که موهای خشک دارند بهتر است از روغن های گیاهی استفاده کنند تا از وارد شدن اسیب های شدید به موها جلوگیری شود و کمتر دچار ریزش مو شوند.

درمان ریزش مو در تابستان

ریزش مو در تابستان در صورتی که به علت بیماری های عفونی و یا قارچی به وجود آمده باشد به راحتی درمان نخواهد شد به همین دلیل باید برای رفع آن به پزشک مراجعه کرد. اما در سایر موارد بیماران میتوانند با استفاده از نسخه های گیاهی به رفع آسیب های وارد شده به موها بپردازند و رشد موهایشان را تا حد قابل توجهی افزایش دهند.

منبع : کلینیک کاشت ابرو طب هیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم