کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ریزش مو غیر قابل برگشت

نوشته شده در تاریخ 9 ژانویه 2019 در دسته تعداد بازدید 543 views

ریزش مو غیر قابل برگشت

ریزش مو غیر قابل برگشت

افرادی که دچار ریزش مو میشوند باید این نکته را بدانند که به طور کلی ریزش موها به دو نوع تقسیم میشوند. ریزش مو غیر قابل برگشت به نوعی از ریزش مو گفته میشود که فرد بعد از آن شاهد رشد طبیعی موها نخواهد بود. به علت این که بسیاری از افراد با این نوع ریزش مو آشنایی ندارند تصمیم گرفته ایم در این مطلب  به آن بپردازیم تا بتوانید با استفاده از راهکارهایی که وجود دارد از ریزش مو غیر قابل برگشت جلوگیری کنید. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که در برخی از موارد نمیتوان به راحتی مانع این نوع ریزش موها شد.

انواع ریزش مو غیر قابل برگشت

ریزش مو غیر قابل برگشت انواع مختلفی دارد به همین دلیل افرادی که دچار آن میشوند باید به بررسی نوعی آن بپردازند. بهتر است بدانید ریزش موی ژنتیکی جزء یکی از رایج ترین نوع ریزش مو های غیر قابل بازگشت به شمار میرود که بسیاری از افراد در طول زندگی خود دچار آن میشوند. این نوع ریزش مو در میان آقایان بیشتر دیده میشود اما خانم ها هم دچار آن میشوند.

ریزش مو غیر قابل برگشت

ریزش مو غیر قابل برگشت ممکن است به علت مشکلات دیگری هم به وجود آید. مثلا افرادی که به دلیل مشکلات روحی اقدام به کندن موهای خود میکنند هم دچار این نوع ریزش مو میشوند و در اکثر موارد رشد موهای جدید را تجربه نمیکنند. بهتر است بدانید آسیب های فیزیکی و جراحات مختلف هم باعث ریزش موی غیر قابل بازگشت خواهد شد که باید برای درمان آن به پزشک مراجعه کرد.

درمان ریزش مو غیر قابل برگشت

یکی از تفاوت های اصلی ریزش مو غیر قابل برگشت با انواع دیگر این است که برای درمان این ریزش مو باید حتما به پزشک مراجعه کرد چون استفاده از روش های خانگی به هیچ وجه موثر نخواهد بود. معمولا افرادی که دچار ریزش موی دائمی یا غیر قابل بازگشت میشوند باید از روش های کاشت مو استفاده کنند تا به نتیجه برسند چون فولیکول های قدیمی توانایی رشد موهای جدید را نخواهند داشت.

البته برای رفع ریزش مو غیر قابل برگشت میتوان از روش های غیر تهاجمی مانند ترمیم موی اچ آر تی استفاده کرد تا به ظاهری مناسب دست پیدا کرد.

پیشگیری از ریزش مو غیر قابل برگشت

برای  از ریزش مو غیر قابل برگشت معمولا روش خاصی وجود ندارد. بهتر است بدانید ریزش موی ژنتیکی یکی از انواع ریزش موی غیر قابل پیشگیری به شمار میرود و افرادی که دچار آن میشوند نمیتوانند به راحتی از آن جلوگیری نمایند. در صورتی که مستعد این نوع ریزش مو باشید در نهایت دچار آن خواهید شد.

منبع : کلینیک کاشت ابرو طب هیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم