کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ریزش مو مقطعی

نوشته شده در تاریخ 21 نوامبر 2018 در دسته تعداد بازدید 475 views

ریزش مو مقطعی

ریزش مو مقطعی

ریزش مو مقطعی آیا وجود دارد؟

ریزش مو مشکلی است که میتوانید آسیب های روحی مختلفی را برای بیماران به وجود آورد به همین دلیل افرادی که دچار ریزش مو میشوند معمولا در اکثر موارد مشکلات روحی را تجربه خواهند کرد و در معرض آسیب های مختلفی روحی و روانی قرار خواهند گرفت به همین دلیل پیشنهاد میشود همیشه تا جایی که امکان دارد به ریزش موی خود اهمیت دهید. ریزش مو مقطعی موضوعی است که ممکن است بسیاری از افراد با آن آشنا نباشند به همین دلیل در ادامه تصمیم گرفته ایم تا به آن بپردازیم.

ریزش مو مقطعی چیست؟

بسیاری از افراد تصور میکنند ریزش مو مشکلی است که به راحتی درمان نمیشود و افرادی که دچار ریزش مو میشوند به صورت دائمی موهای خود را از دست خواهند داد این در حالی است که در بسیاری از مواقع ممکن است فرد به ریزش مو مقطعی دچار شده باشد. کچلی مقطعی به نوعی از ریزش مو گفته میشود که در آن موها بعد از مدتی کوتاه به صورت خود به خود رشد کنند و شاهد توقف ریزش مو باشیم.

ریزش مو مقطعی میتواند علل مختلفی داشته باشد که از میان آن میتوان به استرس و سوء تغذیه اشاره کرد که هر کدام از این ها میتوانند تاثیر زیادی در ریزش موی گذارا و یا مقطعی داشته باشند. علاوه بر این بستن محکم مو ها و کشیدن شدن آن هم باعث این مشکل میشود. معمولا برای درمان این نوع ریزش مو لازم نیست به پزشک مراجعه کرد چون بعد از مدتی کوتاه به راحتی رفع خواهد شد.

ریزش مو مقطعی

تشخیص ریزش مو مقطعی

برای تشخیص ریزش مو مقطعی بهتر است به پزشک مراجعه شود چون در برخی موارد ممکن است ریزش مو به علت برخی بیماری ها در بدن به وجود آمده باشد و نیازمند استفاده از روش های درمانی موثر باشد. باید توجه داشته باشید که ریزش مو در برخی مواقع نشان دهنده ی مشکل یا بیماری خاصی در بدن خواهد بود به همین دلیل نباید نسبت به آن بی اهمیت بود.

رفع سریع ریزش مو مقطعی

همانطور که اشاره کردیم در صورتی که ریزش مو از نوع مقطعی باشد و به دلیل استرس، اضطراب، مشکلات روحی و … به وجود آمده باشد به راحتی برطرف خواهد شد و لازم نیست بیمار از روش های درمانی خاص استفاده کند. اما به طور کلی استفاده از داروهای گیاهی باعث میشود تا رشد موها افزایش پیدا کند و شاهد رفع سریع ریزش مو باشیم به همین دلیل توصیه میشود.

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم