کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

سریع ترین روش درمان ریزش موی جلوی سر

نوشته شده در تاریخ 13 نوامبر 2018 در دسته تعداد بازدید 486 views

سریع ترین روش درمان ریزش موی جلوی سر

سریع ترین روش درمان ریزش موی جلوی سر

عارضه ریزش مو در مردان ، از جمله مشکلاتی است که به شدت در زیبایی و اعتماد به نفس فرد تاثیرگذار می باشد و لازم است در مراحل اولیه مورد بررسی و درمان قرار گیرد تا از گسترده شدن عارضه و مشکل تر شدن درمان جلوگیری گردد ، در همین راستا در این مقاله ، سریع ترین روش درمان ریزش موی جلوی سر در مردان مورد بررسی قرار گرفته شده است .

دلایل ریزش مو در مردان

به طور کلی دلایل مختلفی سبب ریزش موها و وقوع عارضه ی کچلی در مردان می گردد ، زمینه ی ارثی ( شایع ترین دلیل ) ، اختلالات هورمونی ، افزایش استرس و اضطراب طولانی مدت در فرد ، کاهش وزن سریع و غیر اصولی ، بیهوشی های طولانی مدت ، برخی بیماری ها ( ریزش موی سکه ای ) ، عوارض مصرف برخی داروها و … از جمله دلایل ریزش مو در مردان هستند .

سریع ترین روش درمان ریزش موی جلوی سر

ریزش موی جلوی سر در مردان

در مردان به طور معمول مخصوصا در ریزش موی ارثی ، جلوی سر دچار تغییرات ریزش مو می گردد ، بدین شکل که خط رویش جلوی سر عقب نشینی خواهد کرد ، قسمت شقیقه ها طاس می گردد و طاسی پیشرفت می کند .

ریزش موی جلوی سر در مردان در برخی موارد نظیر اختلالات هورمونی با تجویز داروهای متعادل سازی هورمون ها می توان ریزش مو را درمان کرد اما در مواردی نظیر ریزش موی ارثی نمی توان درمان قطعی جهت ریزش موها انجام داد زیرا این عارضه ژنتیکی بوده و درمان قطعی ندارد .

سریع ترین روش درمان ریزش موی جلوی سر

سریع ترین درمان ریزش موی جلوی سر در مردان

پس از مراجعه به پزشک متخصص ، در صورت تشخیص علت دقیق ریزش مو در فرد ، به طور معمول جهت توقف ریزش مو در مردان ، قرص خوراکی فیناستراید  تجویز می گردد ، اگر چه این قرص با عوارضی چون مشکلات جنسی در مردان همراه است ، اما موثرترین داروی توقف ریزش مو در مردان می باشد .

محلول موضعی ماینوکسیدیل با غلظت ۵ درصد نیز دیگر درمان موثر در ریزش جلوی سر می باشد که معمولا دو بار در روز باید به موها و کف سر مالیده شود و یک ساعت باید صبر کرد و پس از آن موها را آبکشی کرد .

در واقع می توان گفت که سریع ترین درمان ریزش موی جلوی سر در مردان با توجه به علت ریزش مو انجام می شود ، زیرا به عنوان مثال اگر فرد دچار مشکل تیروئید باشد ، لازم است با مصرف داروهای موثر ، این مشکل درمان گردد ، سپس ریزش مو نیز برطرف خواهد شد و مجددا شاهد رشد موها خواهیم بود .

 

منبع : کلینیک کاشت ابرو طب هیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم