کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

جلوگیری از سفیدی زودرس مو

نوشته شده در تاریخ 15 ژانویه 2019 در دسته تعداد بازدید 365 views

جلوگیری از سفیدی زودرس مو

جلوگیری از سفیدی زودرس مو

با نزدیک شدن به سنین پیری بسیاری از افراد دچار کاهش زیبایی میشوند و آسیب های مختلف پوست و مو را تجربه میکنند که معمولا در این موارد فرد دچار مشکلات روحی خاصی نخواهد شد و به مرور با آن کنار خواهد آمد اما بهتر است بدانید افرادی که در سنین جوانی دچار کاهش زیبایی میشوند معمولا دچار کاهش شدید اعتماد به نفس خواهند شد به همین دلیل باید برای رفع مشکل خود از روش های موثر چون کاشت مو و یا تقویت مو استفاده کنند. سفیدی زودرس مو یکی از مشکلاتی است که بسیاری از افراد دچار آن میشوند به همین دلیل در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

 سفیدی زودرس مو

در صورتی که دچار سفیدی زودرس مو شده اید باید بدانید که این مشکل در بسیاری از موارد طبیعی است و نشان دهنده ی بیماری خاصی نخواهد بود به همین دلیل نباید با مشاهده ی آن دچار نگرانی شوید. بهتر است بدانید سفیدی مو در سنین جوانی معمولا به دلیل ژنتیک به وجود می آید به همین دلیل در اکثر موارد قابل پیشگیری نیست و نمیتوان زمان آن را تا حد زیادی به تعویق انداخت.

اما باید به این موضوع هم توجه داشته باشید که سفیدی زودرس مو در برخی از موارد به علت استرس شدید به وجود می آید. افرادی که به صورت مداوم در معرض فشار های روحی قرار میگیرند معمولا در سنین پایین تر دچار سفیدی مو خواهند شد. از میان عوامل دیگری که باعث سفیدی مو میشود میتوان به تابش مستقیم نور آفتاب به سر، سوء تغذیه و حتی مشکلات هورمونی اشاره کرد.

 سفیدی زودرس مو

جلوگیری از سفیدی زودرس مو

برای جلوگیری از سفیدی زودرس مو باید به وضعیت تغذیه خود توجه بیشتری داشته باشید و حتی الامکان از غذاهای ارگانیک استفاده کنید. دور بودن از شرایط روحی نامناسب هم یکی از مهمترین کارهایی است که باید به آن توجه داشته باشید. البته علاوه بر این باید به مراقبت از موهایتان نیز اهمیت زیادی دهید و تا جایی که ممکن است از ماسک های مختلف برای تقویت موهایتان استفاده نمایید.

درمان سفیدی زودرس مو

متاسفانه سفیدی زودرس مو در اکثر موارد قابل درمان نخواهد بود به همین دلیل در صورتی که دچار آن شده اید باید سعی کنید کمتر به آن اهمیت دهید . در بسیاری از مواقع اهمیت دادن به سفیدی موها باعث افزایش استرس و تشدیدی این مشکل میشود به همین دلیل بهترین کار برای درمان سفیدی موی زودرس توجه به سلامت روحی و روانی خود خواهد بود.

برای رفع سفیدی زودرس مو میتوانید از رنگ های گیاهی مو هم استفاده کنید. استفاده از رنگ های گیاهی مو معمولا عوارض خاصی به دنبال نخواهد داشت و به طور کلی پیشنهاد میشود.

رنگ های گیاهی مو

 

منبع : کلینیک کاشت ابرو طب هیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم