کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

سیگار بعد از کاشت مو

نوشته شده در تاریخ 11 نوامبر 2018 در دسته تعداد بازدید 712 views

سیگار بعد از کاشت مو

خطرات مصرف الکل و سیگار بعد از کاشت مو

کاشت مو از جمله عمل های زیبایی تخصصی و بسیار حساس می باشد که جهت دستیابی به نتایج موفقیت آمیز از آن نیاز است ، کلیه نکات مراقبتی لازم قبل و بعد از آن را با دقت رعایت کرد ، در همین راستا در این مقاله ، خطرات مصرف الکل و سیگار بعد از کاشت مو مورد بررسی قرار گرفته شده است .

عمل کاشت مو

در عمل کاشت مو ، فولیکول های ظریف و حساس مو از ناحیه ی پشت سر با ابزار پزشکی خاصی به کمک بیحسی موضعی برداشته می شوند و در نواحی کم پشت جلوی سر تحت بیحسی موضعی در خط رویش طراحی شده توسط پزشک متخصص پیوند زده می شوند ، تا پیوند مناسب این فولیکول ها با بدن ، باید از آنها به طور کامل نگه داری و محافظت کرد ، زیرا بسیاری از عوامل مخرب می تواند باعث از بین رفتن فولیکول های پیوندی و بی نتیجه ماندن عمل کاشت مو گردد .

 

سیگار بعد از کاشت مو

 

خطر سیگار بعد از کاشت مو

سیگار کشیدن و مصرف الکل و هر گونه دخانیات موجب مختل کردن جریان خونرسانی به سطح پوست سر و ایجاد تنش و فشار به  فولیکول های پیوندی خواهد شد در نتیجه فولیکول های پیوندی به خوبی تغذیه نخواهند شد و احتمال موفقیت کاشت مو و ایجاد موهایی مستحکم و قوی کاهش خواهد یافت ، از این رو لازم است دو هفته قبل از کاشت و یک ماه بعد از کاشت مو از کشیدن سیگار و مصرف هر گونه الکل خودداری کرد .

افراد سیگاری با قطع سیگار و مصرف الکل ، باعث خواهند شد که فولیکول های پیوندی به راحتی با بدن پیوند خورده و شروع به رشد طبیعی کنند .

سیگار بعد از کاشت مو

مشاهده ی نتایج کاشت مو

حدود دو الی سه هفته پس از کاشت مو ، موها به مدت ۳ الی ۴ ماه شروع به ریزش کرده و وارد فاز استراحت می شوند ، پس از این مدت هر ماه به میزان یک چهارم اینچ موها رشد می کنند تا اینکه حدود یک سال بعد می توان نتایج نهایی کاشت مو را مشاهده نمود ، در این زمان فرد می تواند به اصلاح و کوتاهی موها بپردازد و اینکه حتی موها را نیز رنگ کند .

در برخی افراد به دلیل متفاوت بودن واکنش بدن به موهای پیوندی ، در سال دوم می توان نتایج نهایی کاشت مو را مشاهده کرد .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم