کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

علایم طاسی سر چیست؟

نوشته شده در تاریخ 9 اکتبر 2018 در دسته تعداد بازدید 458 views

علایم طاسی سر چیست؟

علایم طاسی سر چیست؟

علایم طاسی سر یکی از مهمترین مواردی است که برای بررسی علت ریزش مو باید به آن توجه داشت. در برخی موارد افراد میتوانند با بررسی علائمی که به وجود آمده تا حدی به علت ریزش مو پی ببرند اما قطعا بهترین کار برای بررسی علت طاسی مراجعه به پزشک خواهد بود چون پزشک پوست و مو میتواند با بررسی دقیق موهای سر و علائمی که وجود دارد به علت دقیق ریزش مو پی ببرد و با استفاده از بهترین روشی که برای رفع آن وجود دارد به درمان طاسی بپردازد. خوشبختانه امروزه روش های زیادی برای رفع ریزش مو وجود دارد به همین دلیل در اکثر موارد میتوان بدون استفاده از روش های تهاجمی به درمان ریزش مو پرداخت. از میان روش های غیر تهاجمی که در حال حاضر وجود دارد میتوان به لیزرتراپی، پی آر پی و مزوتراپی اشاره کرد. در این مطلب به علل طاسی سر بیشتر خواهیم پرداخت.

علایم طاسی سر ژنتیکی چیست؟

علایم طاسی سر با توجه به علتی که برای آن وجود دارد میتواند کاملا متفاوت باشد. در صورتی که فرد دچار ریزش موی ارثی شود معمولا علائم طاسی به صورت نازک شدن تدریجی موها خواهد بود. افرادی که دچار ریزش موی ارثی میشوند در ابتدا ریزش موهای جلوی سر را تجربه میکنند و به تدریج موهای سایر قسمت های سر نیز دچار ریزش میشود. البته با توجه به زمینه ی ژنتیکی که فرد دارد ممکن است شاهد الگوی ریزش موی متفاوت بود.

علایم طاسی سر چیست؟

علایم طاسی سر منطقه ای چیست؟

علایم طاسی سر منطقه ای با طاسی ژنتیکی کاملا متفاوت است و در اکثر موارد بیماران میتوانند به راحتی به آن پی ببرند. معمولا افرادی که به طاسی سر سکه ای یا منطقه ای مبتلا میشوند ریش موی های مدور در قسمت های مختلف سر و حتی سایر نقاط بدن را مشاهده خواهند کرد به طوری که حتی ممکن است مژه ها و ابرو ها نیز دچار ریزش شوند. متاسفانه برای درمان این نوع ریزش مو در حال حاضر درمان قطعی وجود ندارد اما با استفاده از روش هایی مانند ترمیم مو میتوان به صورت موقت به رفع این ریزش مو پرداخت.

درمان طاسی سر چگونه است؟

بعد از اینکه با توجه به علایم طاسی سر علت آن مشخص شد میتوان از درمان های مختلف برای رفع طاسی سر استفاده کرد. از میان روش هایی که وجود دارد روش کاشت مو تقریبا بهترین روشی است که میتوان برای رفع کچلی شدید از آن استفاده کرد. اما در صورتی که ریزش مو ها سطحی باشد و فقط شاهد نازکی مو ها و … باشیم میتوان در اکثر موارد با استفاده از روش هایی مانند لیزتراپی و پی ار پی به نتایج قابل قبولی دست پیدا کرد.

 

منبع : کلینیک کاشت ابرو طب هیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم