کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

علت اصلی ریزش مو چیست؟

نوشته شده در تاریخ 23 اکتبر 2018 در دسته تعداد بازدید 200 views

علت اصلی ریزش مو چیست؟

علت اصلی ریزش مو چیست؟

دانستن علت اصلی ریزش مو یکی از مهمترین قدم ها برای رفع کچلی و طاسی است به همین دلیل بعد از مشاهده ی علائم ریزش مو حتما باید به دنبال علت آن باشید. برای بررسی علت کچلی و طاسی میتوانید از روی علائمی که وجود دارد تا حدی به نوع ریزش مو پی ببرید. اما برای این که از نوع ریزش موی خود اطمینان حاصل کنید بهتر است حتما به متخصصان زیبایی مراجعه کنید چون ممکن است علل ریزش مو به سادگی قابل شناسایی نباشد و نیاز به انجام آزمایشات متعدد باشد. بهتر است بدانید در بسیاری از مواقع ممکن است علائم ریزش موهای مختلف با یکدیگر یکسان باشند و همین باعث شود نتوانید به خوبی از علت ریزش موهای خود اطلاع پیدا کنید. در این مطلب تصمیم گرفته ایم به علل اصلی ریزش مو بپردازیم پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

اصلی ترین علت ریزش مو چیست؟

از میان افرادی که برای درمان ریزش مو به کلینیک های زیبایی مراجعه میکنند تقریبا بالای ۸۰ درصد به ریزش موی ژنتیکی مبتلا شده اند. به ریزش موی ژنتیکی ریزش موی مردانه هم گفته میشود چون ریزش موی ژنتیکی به علت وجود هورمون های مردانه رخ میدهد. این نوع ریزش مو فقط در اقایان به وجود نمی آید چون در بدن خانم ها هم تا حدی هورمون های مردانه وجود دارد و همین باعث ریزش موی ژنتیکی خانم ها میشود. البته شدت ریزش مو در خانم ها در اکثر موارد کمتر است و خانم ها کمتر دچار ریزش موی ژنتیکی میشوند.

علت اصلی ریزش مو چیست؟

ریزش موی استرسی

علت اصلی ریزش مو در برخی موارد ممکن است بیماری های روحی و روانی باشد. بهتر است بدانید در برخی موارد استرس و اضطراب و شدید ممکن است باعث ریزش مو و کچلی شود که در این موارد به این نوع ریزش مو، ریزش موی استرسی گفته میشود. ریزش موی استرسی را میتوان به راحتی با استفاده از داروهای ضد استرس درمان کرد و نیاز به استفاده از روش های کاشت مو و … نخواهد بود.

ریزش موی آلوپسی ممکن است علت اصلی ریزش موی شما باشد!

بیماری آلوپسی هم یکی از علت های ریزش مو است که برخی افراد به علت آن موهای خود را از دست میدهند. در صورتی که علت ریزش مو بیماری آلوپسی باشد موهای بدن به صورت همزمان دچار ریزش میشوند. برای درمان این بیماری معمولا از تزریق کورتون استفاده میشود اما با استفاده از این روش نمیتوان به نتایج قطعی دست پیدا کرد و ممکن است بسیاری از افراد به نتیجه نرسند.

منبع : کلینیک کاشت ابرو طب هیر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم