کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

علت بروز دلمه های پس از کاشت مو

نوشته شده در تاریخ 14 نوامبر 2018 در دسته تعداد بازدید 3,958 views

علت بروز دلمه های پس از کاشت مو

علت بروز دلمه های پس از کاشت مو

آگاهی از عوارض یک عمل زیبایی ، شدت عوارض و نحوه ی درمان آنها در تصمیم گیری فرد برای انجام آن عمل زیبایی بسیار موثر می باشد ، در همین راستا در این مقاله ، علت و درمان عارضه ی دلمه های پس از کاشت مو مورد بررسی قرار گرفته شده است .

کاشت مو

پیوند فولیکول های مو از ناحیه پشت سر به نواحی طاس جلوی سر که با ابزار و روش های خاصی تحت بیحسی موضعی انجام می شود ، عمل زیبایی کاشت مو نام دارد که از جمله عمل های تخصصی و بسیار حساس می باشد که در بین مردان بیش از زنان طرفدار دارد .

فولیکول های پیوندی با ایجاد شکاف های ریز توسط ابزار مخصوص یا دستگاه های کاشت مو در عمق مناسبی از پوست ، قرار داده می شوند تا پس از گذراندن دوره ی نقاهت ، با بدن به خوبی پیوند خورده و شروع به رشد کنند .

علت بروز دلمه های پس از کاشت مو

دلمه های پس از کاشت مو

یک الی دو روز پس از انجام عمل کاشت مو ، در محل پیوند فولیکول های مو ، دلمه های کوچکی بر روی سر ایجاد می گردد که از جمله عوارض عمل کاشت مو می باشند ، اگر چه این عارضه زیاد جلب توجه نمی کند اما برخی افراد نسبت به چنین عارضه حساسیت نشان می دهد و مایل هستند هر چه سریع تر این برآمدگی های پوستی را برطرف سازند .

دلمه ها ، برآمدگی های کوچک پوستی بی خطری هستند که به تعداد زیاد بر روی پوست در محل پیوند موها ایجاد می شوند .

درمان دلمه های پس از کاشت مو

دلمه های ایجاد شده در محل پیوند فولیکول های کاشته شده ، خود به خود حدود ۵ الی ۱۰ روز درمان خواهند شد ، اما با مرطوب نگه داشتن پوست سر و مراقبت های لازم می توان فرآیند درمان را تسریع کرد ، اسپری آب یا فوم که موجب مرطوب نگه داشتن پوست سر می شود ، باعث درمان دلمه طی یک هفته خواهد شد .

عارضه ی دلمه بستن پوست دد محل فولیکول های پیوندی ، عارضه ی خطرناکی نبوده و تنها ظاهر پوست در محل پیوند را تحت تاثیر قرار می دهد .

استفاده مستقیم از ژل آلوئه ورا بر روی دلمه ها درمان این عارضه را تسریع خواهد کرد .

به منظور جلوگیری آب دلمه بستن اطراف موها ، باید از شامپوهای مخصوص جهت شست و شوی سر استفاده کرد .

 

منبع : کلینیک کاشت ابرو طب هیر

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم