کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

علت رشد کم ابرو

نوشته شده در تاریخ 16 آوریل 2019 در دسته تعداد بازدید 414 views

علت رشد کم ابرو

کاهش زیبایی همیشه به علت مشکلات ژنتیکی نخواهد بود و افرادی که به دلیل ریزش مو، مژه و ابرو زیبایی شان کاهش پیدا میکند باید قبل از هر چیز به بررسی علت دقیق آن بپردازند. بهتر است بدانید در بسیاری از مواقع میتوان به راحتی مشکلاتی هم چون رشد کم ابروها را به راحتی درمان کرد و در کمترین زمان ممکن شاهد افزایش قابل توجه رشد ابرو ها بود. در ادامه به علت رشد کم ابرو اشاره خواهیم کرد تا بتوانید با توجه به آن رشد ابروهایتان را تا چند برابر افزایش دهید و شاهد چهره ای زیبا تر باشید.

 

رشد کم ابرو

بهتر است بدانید علت رشد کم ابرو همیشه یکسان نخواهد بود به همین دلیل باید به بررسی موارد مختلفی بپردازید. همانطور که میدانید ژنتیک یکی از رایج ترین دلایل کم پشتی ابروها به شمار میرود اما بعد از آن عدم تعادل هورمون ها در بدن نیز جزء اصلی ترین دلایلی به شمار میروند که باعث کاهش رشد ابرو ها میشوند و میتوان با مراجعه به پزشک به راحتی آن را رفع کرد.

افرادی که دچار بیماری هایی مانند پرکاری یا کم کاری تیروئید هستند در اکثر موارد کاهش رشد موهای سر، ابروها و … خواهند بود. علاوه بر این خانم های باردار نیز به علت تغییرات شدید هورمونی اغلب کاهش رشد ابروها را مشاهده میکنند که خوشبختانه در این موارد ابروها بعد از مدتی به راحتی رشد خواهند کرد و در اکثر موارد نیاز به استفاده از روش های درمانی مختلف نخواهد بود.

رشد کم ابرو

رشد کم ابرو ها و التهابات پوستی

بهتر است بدانید علت رشد کم ابرو ممکن است در برخی از موارد التهابات پوستی باشد به همین دلیل افرادی که احساس میکنند رشد ابروهایشان کاهش پیدا کرده است باید حتما آن را مورد بررسی قرار دهند.

درماتیت و اگزما از بیماری های متداول پوستی به شمار میروند که اگر در نواحی اطراف ابرو به وجود آیند باعث کاهش شدید رشد ابرو ها میشوند به همین دلیل باید به سرعت آن ها را رفع نمود.

 

نقش داروها در رشد کم ابرو ها

باید به این نکته هم توجه داشته باشید که داروها هم ممکن است باعث کاهش رشد ابروها شوند به همین دلیل اگر همزمان با استفاده از دارویی خاص شاهد کاهش رشد ابروهایتان بوده اید باید به آن توجه داشته باشید. داروهایی مانند پروزاک، کلونیدین، فنوباربیتال و … از داروهایی هستند که ممکن است باعث کاهش رشد ابرو شوند.

در صورتی که با شروع استفاده از این داروها شاهد کاهش رشد ابروهایتان بوده اید بهتر است در مورد آن با پزشک خود مشورت نمایید.

 

منبع : کلینیک کاشت ابرو طب هیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم