کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

علت طاسی صورت چیست؟

نوشته شده در تاریخ 8 اکتبر 2018 در دسته تعداد بازدید 570 views

علت طاسی صورت چیست؟

علت طاسی صورت چیست؟

طاسی صورت برای بسیاری از افراد میتواند مشکل بزرگی باشد چون زیبایی آقایان تا حد زیادی به ریش و سیبیل بستگی دارد و نبود آن برای بسیاری از افراد باعث کاهش زیبایی میشود. علت کچلی صورت در همه ی موارد به راحتی قابل تشخیص نیست به همین دلیل بهتر است همیشه برای بررسی آن به پزشک مراجعه کرد. در اکثر موارد افرادی که موهای صورتشان رشد نمیکند مشکلات ژنتیکی دارند یعنی کچلی صورتشان ژنتیکی است اما در مواردی هم ممکن است علت ریزش مو های صورت موارد دیگری باشد که به راحتی درمان شود. البته امروزه با پیشرفت هایی که در زمینه ی پزشکی به وجود آمده تقریبا میتوان انواع کچلی صورت را درمان کرد. کافی است برای درمان آن به کلینیک های معتبر که در سراسر کشور وجود دارند مراجعه کنید. در ادامه به این موضوع بیشتر اشاره خواهیم کرد.

علت طاسی صورت چیست؟

علت طاسی صورت میتواند کاملا متفاوت باشد به همین دلیل در بسیاری از مواقع نمیتوان با مشاهده ی علائم ظاهری آن را بررسی کرد. یکی از علت های اصلی کچلی صورت مشکلات ژنتیکی است. افرادی که دچار کچلی ژنتیکی صورت میشوند باید برای درمان کچلی صورت از روش کاشت مو استفاده کنند. اما علاوه بر این بسیاری از افراد به علت استرس، کم کاری تیروئید و بیماری های خود ایمنی دچار ریزش میشوند که این افراد باید از روش های دیگر برای رفع طاسی و کچلی صورت استفاده کنند.

علت طاسی صورت چیست؟

پیشگیری از طاسی صورت چگونه است؟

در بسیاری از موارد نمیتوان از طاسی صورت به راحتی پیشگیری کرد چون فرد به صورت ژنتیکی مستعد این مشکل است. اما به طور کلی با استفاده از رژیم غذایی مناسب که در آن ویتامین های مختلف وجود داشته باشد میتوان تا حدی جلوی کچلی صورت را گرفت. علاوه بر این در برخی موارد با تقویت ریش و سبیل با داروهای گیاهی میتوان به نتایجی دست یافت. وضعیت روحی فرد نیز قطعا تاثیر زیادی در جلوگیری از ریزش مو خواهد داشت که باید به آن توجه شود.

برای درمان طاسی صورت باید چه کرد؟

برای کشف درمان و علت طاسی صورت میتوان از روش های مختلفی استفاده کرد که تمامی این روش ها تا حدی نتیجه بخش خواهند بود. یکی از درمان های رایج استفاده از داروی ماینوکسیدیل است. این دارو برای افرادی که ریش و سبیل نازک و کرکی دارند در اکثر موارد موثر است و باعث افزایش تراکم موهای صورت میشود اما این روش کاملا موقتی است و با قطع مصرف دارو کچلی بازخواهد گشت. برای این که به درمان قطعی کچلی صورت پرداخت باید از روش های دائمی مانند کاشت مو استفاده کرد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم