کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

علت های ریزش مو در آقایان

نوشته شده در تاریخ 4 نوامبر 2018 در دسته تعداد بازدید 442 views

علت های ریزش مو در آقایان

علت های ریزش مو در آقایان

علت های ریزش مو در آقایان

در صورتی که جزء افرادی هستید که همیشه سعی میکنید برای رفع بیماری های خود از روش های درمانی سنتی استفاده کنید بهتر است بدانید این روش ها همیشه هم جواب نخواهند داد چون با استفاده از روش های خانگی نمیتوان به درمان همه ی بیماری ها پرداخت. متاسفانه بسیاری از افراد برای رفع ریزش موی خود قبل از مراجعه به متخصصان زیبایی از روش های درمانی خانگی استفاده میکنند و همین باعث میشود به نتیجه ی دلخواه دست پیدا نکنند. بهتر است بدانید ریزش مو در خانم ها و آقایان میتواند علل کاملا متفاوتی داشته باشد به همین دلیل باید همیشه برای مشخص شدن آن به متخصصان زیبایی مراجعه کرد. از میان علل ریزش مو میتوان به مشکلات ژنتیکی، کمبود ویتامین های مختلف در بدن، مشکلات روحی، بیماری های کبدی و … اشاره کرد. در ادامه به علت های ریزش مو در آقایان خواهیم پرداخت.

رایج ترین علت های ریزش مو در آقایان چیست؟

میتوان گفت علت های ریزش مو در آقایان قابل شمارش نیستند چون بسیاری از بیماری ها میتواند باعث ریزش مو شود اما بهتر است بدانید حدود هشتاد درصد از آقایان که به ریزش مو مبتلا میشوند دچار ریزش موی ژنتیکی شده اند. معمولا ریزش موی ژنتیکی از جلوی سر شروع میشود و به مرور به قسمت های دیگر سر هم انتقال پیدا میکند. برای درمان ریزش موی ژنتیکی میتوان از لیزر تراپی، پی ار پی و مزوتراپی استفاده کرد. این روش ها باعث میشوند تا رشد و ضخامت موها تا مدتی افزایش پیدا کند اما برای رفع ریزش موی دائمی باید از روش های کاشت و پیوند مو استفاده کنید.

علت های ریزش مو در آقایان

ریزش مو به علت بیماری های قارچی

از میان علت های ریزش مو در آقایان میتوان به بیماری های قارچی اشاره کرد. معمولا افرادی که دچار بیماری های قارچی پوست سر میشوند علاوه بر سوزش و خارش در قسمت های مختلف سر ریزش مو را هم تجربه میکنند. این نوع ریزش مو معمولا به صورت منطقه ای به وجود می آید یعنی قسمت هایی از سر به صورت مدور دچار ریزش میشوند. برای درمان این بیماری حتما باید به پزشک مراجعه کرد چون استفاده از شامپوهای ضد قارچ معمولا نتیجه بخش نخواهد بود.

ریزش مو بر اثر سوء تغذیه

ریزش مو بر اثر سوء تغذیه معمولا در خانم ها بیشتر به وجود می آید چون در بسیاری از مواقع خانم ها به علت کاهش وزن شدید و رژیم های غذایی غیر استاندارد دچار سوء تغذیه میشوند. اما این مشکل فقط مختص به خانم ها نیست و به علت اینکه برخی از آقایان به تغذیه ی خود اهمیتی نمیدهند ممکن است دچار ریزش مو بر اثر سوء تغذیه شوند البته علت های ریزش مو در آقایان بسیار متنوع اند و برای تشخیص آن باید بسیاری از موارد مورد بررسی قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم