کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

علل و راه های درمان ریزش مو

نوشته شده در تاریخ 23 اکتبر 2018 در دسته تعداد بازدید 388 views

علل و راه های درمان ریزش مو

علل و راه های درمان ریزش مو

علل و راه های درمان ریزش مو

در بسیاری از موارد تقویت مو باعث میشود تا شاهد ریزش مو نباشیم و موها رشد بهتری داشته باشند اما به طور کلی ریزش مو یکی از مشکلاتی است که ممکن است همه ی افراد در طول زندگی خود با آن روبرو شوند به همین دلیل باید با راه های درمان ریزش مو به خوبی آشنا بود تا بتوان در مواقع لزوم از آن ها استفاده کرد. به دلیل این که ریزش مو علل مختلفی دارد در همه ی موارد نمیتوان از روش های یکسان استفاده کرد اما متاسفانه مشاهده میشود برخی از افراد برای درمان همه ی ریزش مو ها از روش های خانگی استفاده میکنند و همین باعث میشود به نتیجه مناسب دست پیدا نکنند و حتی شاهد افزایش ریزش موها باشند. در این مطلب تصمیم گرفته ایم به علل اصلی ریزش مو و راه های مناسبی که برای درمان آن وجود دارد بپردازیم پس تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

ریزش مو به چه عللی رخ میدهد؟

ریزش مو در آقایان و خانم ها ممکن است به علل مختلفی رخ دهد اما در اکثر موارد کاملا یکسان خواهد بود. ژن ریزش مو یکی از علت های اصلی ریزش مو است که راه های درمان ریزش مو برای ریزش موی ژنتیکی کمتر از روش های دیگر است و افرادی که به این علت دچار ریزش مو میشوند نمیتوانند برای رفع دائمی ریزش مو ی خود از هر روشی استفاده کنند. علاوه بر این مشکلات روحی و استرس و اضطراب شدید هم میتواند دچار ریزش مو شود. از میان علت های دیگر ریزش مو میتوان به کم کاری تیروئید، مشکلات کبدی و بیماری های قارچی اشاره کرد.

علل و راه های درمان ریزش مو

بهترین راه های درمان ریزش مو چیست؟

از میان راه های درمان ریزش مو کاشت مو یکی از بهترین روش هاست که میتوان برای رفع ریزش موی ژنتیکی از آن استفاده نمود. در صورتی که ریزش مو علت دیگری داشته باشد با توجه به آن میتوان از روش های دیگری استفاده کرد. مثلا برای درمان ریزش موی استرسی باید از داروهای ضد استرس و اضطراب استفاده نمود و برای رفع ریزش مو قارچی هم داروهای خوراکی و موضعی زیادی وجود دارند که متخصصان با تجویز آن به رفع ریزش مو خواهند پرداخت.

عوارض راه های درمان ریزش مو چیست؟

هر کدام از راه های درمان ریزش مو میتوانند عوارض خاصی را به دنبال داشته باشند به همین دلیل نباید به هیچ وجه به صورت سرخود از این روش ها استفاده کرد. مثلا استفاده از برخی داروها ممکن است باعث افزایش ریزش مو و مشکلات و حساسیت های پوستی شوید. در میان راه هایی که وجود دارد فقط میتوان از داروهای گیاهی بدون مشورت پزشک استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم