کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

عواملی که باعث ریزش ابرو می شود

نوشته شده در تاریخ 29 آوریل 2019 در دسته تعداد بازدید 277 views

عواملی که باعث ریزش ابرو می شود

ریزش ابرو

عدم آشنایی با عواملی که باعث ریزش ابرو می شود ، باعث خواهد شد تا افرادی که دچار این مشکل میشوند نتوانند از روش های درمانی مناسب استفاده کنند و حتی در این موارد سلامتی شان در معرض خطر قرار گیرد به همین دلیل در این مطلب تصمیم گرفته ایم به رایج ترین عواملی که باعث ریزش ابرو میشوند بپردازیم تا با توجه به آن بتوانید این مشکل را به راحتی درمان کنید. خوشبختانه در اکثر موارد افرادی که دچار ریزش ابرو میشوند میتوانند شاهد رشد مجدد ابروهای خود باشند و به چهره ی مورد نظر خود دست پیدا کنند.

 

 ریزش ابرو

عواملی که باعث ریزش ابرو می شود انگشت شمار نخواهند بود و قطعا نمیتوان به همه ی آن ها اشاره کرد اما بهتر است بدانید از میان عوامل مختلفی که وجود دارد مشکلات ژنتیکی یکی از رایج ترین مواردی به شمار میروند که افراد به دلیل آن دچار ریزش ابرو میشوند. افرادی که از نظر ژنتیک زمینه ی کافی برای ریزش ابرو را دارند معمولا در سنین جوانی کم پشتی ابرو را تجربه میکنند.

ریزش ابرو در برخی از موارد هم به علت بیماری های درونی به وجود می آید مثلا افرادی که دچار مشکلات تیروئید، بیماری های کبدی و حتی دیابت میشوند ریزش ابرو را مشاهده میکنند. برای درمان ریزش ابروی ژنتیکی معمولا از روش هایی مانند کاشت ابرو استفاده میشود اما در سایر موارد میتوان با داروها رشد ابروها را تا حدی افزایش داد و به نتایج مناسبی دست یافت.

 ریزش ابرو

ریزش ابرو و استرس و اضطراب

همانطور که میدانید استرس و اضطراب مشکلات زیادی برای انسان به وجود می آورد و ریشه ی بسیاری از بیماری ها به مشکلات روحی بر میگردد.

در مورد عواملی که باعث ریزش ابرو می شود هم باید بدانید که استرس و اضطراب یکی از اصلی ترین موارد به شمار میرود و برخی از افرادی که دچار ریزش ابرو میشوند میتوانند با بهبود وضعیت روحی خود، شاهد رشد مجدد ابرو ها باشند. در این موارد بهترین روش برای رشد مجدد ابرو ها قطعا مراجعه به مشاوران و روانشناسان خواهد بود.

 

ریزش ابروی ناشی از آلوپسی

آلوپسی هم از عواملی که باعث ریزش ابرو می شود خواهد بود. بیماری آلوپسی باعث میشود تا سیستم ایمنی بدن با فولیکول ها مبارزه کند و در نتیجه ی موهایی که در قسمت های مختلف بدن رشد میکند دچار ریزش شود. معمولا بیماری آلوپسی باعث ریزش مو به صورت سکه ای در ابرو، سر، مژه ها و سایر قسمت های بدن خواهد شد.

 

منبع : کلینیک کاشت ابرو طب هیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم