کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

فواید و خطرات روش تکثیر کاشت مو

نوشته شده در تاریخ 16 اکتبر 2018 در دسته تعداد بازدید 665 views

فواید و خطرات روش تکثیر کاشت مو

فواید و خطرات روش تکثیر کاشت مو

محققان در حال حاضر بر روی بررسی روشی هستند که در آینده ای نزدیک با استفاده از آن میتوان با کمترین عوارض ممکن به رفع ریزش مو پرداخت. در حال حاضر برای رفع ریزش مو اکثرا از روش های کاشت سنتی کاشت مو استفاده میشود به همین دلیل برخی از افراد به علت شرایط خاصی که دارند نمیتوانند از این روش ها استفاده کنند. اما خوشبختانه با روش های جدیدی که به وجود خواهد آمد حتی افرادی که بانک موی کافی ندارند هم میتوانند برای رفع ریزش موی خود از کاشت مو استفاده کنند. به روش جدیدی که در مرحله ی تحقیقاتی قرار دارد روش تکثیر کاشت مو گفته میشود.به علت مزایای قابل توجهی که این روش دارد در آینده ای نزدیک شاهد جایگزین شدن آن با روش های قدیمی تر کاشت مو خواهیم بود. در ادامه به فواید و خطرات روش تکثیر پیوند مو بیشتر خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

روش تکثیر کاشت مو چیست؟

به روشی گفته میشود که در آن قبل از کاشت مو فولیکول ها در محیط آزمایشی قرار میگیرند و به تعدادی که مورد نیاز است تکثیر میشوند. این کار باعث میشود تا متخصصان مجبور نباشند برای کاشت مو به استخراج تعداد زیادی از فولیکول ها بپردازند. البته باید توجه داشته باشید که این روش در حال حاضر برای رفع ریزش مو مورد استفاده قرار نمیگیرد و در مراحل تحقیقاتی قرار دارد. اما مزایایی که خواهد داشت باعث میشود تا در آینده بسیاری از متخصصان برای رفع ریزش مو از آن استفاده کنند.

فواید و خطرات روش تکثیر کاشت مو

مزایا

متاسفانه بسیاری از افراد به علت بانک موی ناکافی نمیتوانند از روش های فعلی کاشت مو استفاده کنند. روش تکثیر کاشت مو تنها روشی خواهد بود که بسیاری از افراد میتوانند برای رفع ریزش موی خود از آن بهره بگیرند. چون در این روش نیاز به بانک موی قوی برای کاشت مو نخواهد بود. علاوه بر این به علت این که موهای کمتری از ناحیه ی اهدا کننده استخراج خواهد شد قطعا عوارض کاشت مو به این روش کمتر خواهد بود.

معایب و خطرات

به علت این که فعلا از این روش برای درمان کچلی و طاسی بیماران استفاده نشده است نمیتوان به صورت قطع به معایب و خطرات آن اشاره کرد. اما به علت این که برای انجام این نوع کاشت مو باید فولیکول ها برای تکثیر در محیط آزمایشگاهی قرار گیرند زمان کاشت مو نسبت به روش های دیگر افزایش خواهد یافت و علاوه بر این به علت این که نمیتوان فولیکول ها تکثیر شده را از نظر کارایی برسی نمود ممکن است بعد از کاشت مو به خوبی رشد نداشته باشند.

منبع : کلینیک کاشت ابرو طب هیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم