کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

قرص اسپیرونولاکتون برای رشد مو و درمان ریزش موی هورمونی

نوشته شده در تاریخ ۲۵ مهر ۱۳۹۷ در دسته تعداد بازدید 37 views

قرص اسپیرونولاکتون برای رشد مو و درمان ریزش موی هورمونی

قرص اسپیرونولاکتون برای رشد مو و درمان ریزش موی هورمونی

برای درمان ریزش مو در بسیاری از مواقع میتوان از دارو ها استفاده کرد. استفاده از دارو ها در برخی موارد باعث میشود تا ریزش مو به صورت دائمی درمان شود اما در برخی موارد هم ممکن است افرادی که از درمان های دارویی استفاده میکنند شاهد رفع موقت ریزش مو باشند اما به هر حال از میان روش هایی که وجود دارد استفاده از داروها کم عارضه ترین و کم هزینه ترین روش ها برای رفع ریزش مو خواهد بود به همین دلیل بسیاری از متخصصان در مراحل ابتدایی ریزش مو از درمان های دارویی استفاده میکنند. برای استفاده از داروها باید به علت ریزش مو پی برد. برای اینکار حتما باید به متخصصان زیبایی با تجربه مراجعه کرد چون در غیر اینصورت نمیتوان به خوبی به رفع ریزش مو پرداخت. قرص اسپیرونولاکتون از داروهایی است که در برخی موارد میتوان برای رفع ریزش مو از آن استفاده نمود.

قرص اسپیرونولاکتون چیست؟

همانطور که میدانید ریزش مو میتواند به علل مختلفی به وجود آید که از میان آن میتوان به مشکلات ژنتیکی، سوء تغذیه، مشکلات روحی و اختلالات هورمونی اشاره کرد. برای درمان هر کدام از انواع ریزش مو روشی وجود دارد که با استفاده از آن میتوان به نتیجه رسید. قرص اسپیرونولاکتون دارویی است که میتوان از آن برای درمان ریزش موی ارثی استفاده نمود. استفاده از این قرص به تنهایی و یا همراه با روش های درمانی دیگر میتواند نتایج قابل قبولی را به دنبال داشته باشد. البته برای استفاده از آن حتما باید نظر متخصصان را جویا شد.

قرص اسپیرونولاکتون برای رشد مو و درمان ریزش موی هورمونی

تاثیر قرص اسپیرونولاکتون برای رفع کچلی چگونه است؟

قرص اسپیرونولاکتون برای رفع ریزش موی هورمونی و یا ارثی به کار برده میشود. در سایر موارد برای رفع ریزش مو باید از روش های دیگری استفاده نمود. مکانیسم اثر این دارو به این صورت است که استفاده از آن باعث میشود تا هورمون دی هیدروتستسترون که یکی از علل اصلی ریزش مو است در بدن کاهش پیدا کند و به دنبال آن شاهد کاهش ریزش مو در فرد باشیم.

عوارض قرص اسپیرونولاکتون چیست؟

برخی از افراد با استفاده از قرص اسپیرونولاکتون ممکن است شاهد عوارض آن باشند. عوارض رایجی که ممکن است بعد از مصرف این قرص مشاهده کنید خواب آلودگی، خستگی و احساس تهوع است که معمولا به خودی خود رفع خواهد شد. اما در صورتی که ادامه دار بود باید حتما مصرف دارو را قطع کنید و با پزشک خود مشورت نمایید. مصرف این قرص در دوران بارداری باید قطع شود چون مشکلات زیادی برای جنین به وجود خواهد آورد.

امتیازاین مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم