کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

قرص زینک برای ریزش مو

نوشته شده در تاریخ 27 نوامبر 2018 در دسته تعداد بازدید 1,485 views

قرص زینک برای ریزش مو

قرص زینک برای ریزش مو

در بسیاری از مواقع افرادی که دچار ریزش مو میشوند میتوانند به راحتی و با استفاده از برخی داروها شاهد رفع ریزش موی خود باشند به همین دلیل نمیتوان گفت همه ی ریزش مو ها دائمی هستند و برای رفع آن ها باید از روش هایی مانند کاشت مو استفاده کرد. بهتر است بدانید در بسیاری از مواقع علت ریزش مو کمبود ویتامین ها و عناصر ضروری در بدن خواهد بود که میتوان با مصرف قرص های مکمل آن را برطرف کرد. در این مطلب به اهمیت قرص زینک برای ریزش مو خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

تاثیر قرص زینک برای ریزش مو

ریزش مو مشکلی است که در بسیاری از مواقع به راحتی قابل درمان خواهد بود به همین دلیل نباید همیشه نسبت به آن بدبین باشید. معمولا افرادی که برای رفع مشکلات پوست و مو به پزشک مراجعه میکنند در برخی موارد در میان داروهایی که تجویز میشود قرص زینک را مشاهده میکنند به همین دلیل این سوال برایشان به وجود می آید که تاثیر قرص زینک برای ریزش مو چیست و چقدر باید آن را جدی گرفت؟

به طوری کلی برای پاسخ به این سوال بهتر است این نکته را بدانید که زینک یا روی یکی از عناصر ضروری در بدن است که کاهش آن میتواند مشکلات زیادی را برای انسان به وجود آورد که یکی از آن ها ریزش مو است به همین دلیل برای اینکه موها دچار ریزش نشوند باید حتما به جبران کمبود آن در بدن پرداخت که مصرف قرص هایی مانند زینک پلاس یکی از بهترین راهکارهای آن خواهد بود.

قرص زینک برای ریزش مو

سایر تاثیرات قرص زینک

همانطور که اشاره کردیم نه تنها مصرف قرص زینک برای ریزش مو تاثیر دارد بلکه اثرات دیگری را هم بر روی بدن خواهد داشت به همین دلیل در صورتی که متخصصان آن را تجویز کردند باید حتما آن را به صورت مرتب مصرف کرد چون کمبود زینک یا روی در بدن باعث ضعیف سیستم ایمنی بدن و ابتلا به بیماری های مختلف خواهد شد.

مصرف قرص زینک باعث میشود تا سیستم ایمنی بدن تقویت شود، پروتئین ها به میزان مناسب تولید شوند و علاوه بر این آسیب های ناشی از استرس و مشکلات روحی کاهش پیدا کند.

قرص زینک برای ریزش مو

جایگزین قرص زینک

در صورتی که پزشک قرص زینک برای ریزش مو را تجویز نکرده است بهتر است از مصرف سرخود آن بپرهیزید. اما در عوض باید از جایگزین های طبیعی آن که غذاهای مختلف هستند استفاده کنید. بهتر است بدانید روی یا زینک در غذاهایی مانند عدس، گوشت قرمز و جگر، زرده ی تخم مرغ، جوی دو سر و بسیاری از غذاهای دیگر وجود دارد که باید حتما در رژیم غذایی خود آن ها را قرار دهید.

 

 

منبع : کلینیک کاشت ابرو طب هیر

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم