کلینیک کاشت مو طب هیر
02122224580

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو

نوشته شده در تاریخ 19 نوامبر 2018 در دسته تعداد بازدید 607 views

ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو

نحوه استفاده ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو

هنگامی که تنها راه حل کم پشتی و طاسی موها ، عمل کاشت مو است ، رعایت نکات مراقبتی لازم پس از کاشت مو ، در نگه داری موهای فرد و موهای پیوندی تاثیر بسیاری زیادی دارد ، در همین راستا در این مقاله ، نحوه استفاده ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو مورد بررسی قرار گرفته شده است .

نقش ماینوکسیدیل در عمل کاشت مو

طی عمل زیبایی کاشت مو ، موهایی همراه با ریشه از ناحیه ی پشت سر برداشته می شود و در ناحیه ی جلوی سر پیوند زده خواهد شد ، بدین ترتیب حدود ۹ الی ۱۲ ماه ، در صورت پیوند موفق موهای کاشته شده ، در اثر رشد آنها ، نواحی طاس سر به صورت مناسبی پوشش داده خواهد شد .

برداشت و کاشت فولیکول های مو ( ریشه ی موها ) با دقت بالایی به کمک ابزار ظریف خاصی تحت بیحسی موضعی طی یک جلسه انجام می شود ، این عمل زیبایی از جمله عمل های حساسی است که نتایج موفقیت آمیز آن تا حد زیادی به دانش و تخصص بالای پزشک معالج بستگی دارد .

ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو

عملکرد محلول ماینوکسیدیل

داروی ماینوکسیدیل موضعی با غلظت ۵ درصد برای مردان و غلظت ۲ درصد برای زنان مورد تجویز قرار می گیرد تا طی مصرف طولانی مدت آن ، ریزش موها متوقف و رشد مجدد موها میسر شود .

این داروی موضعی را می توان در داروخانه ها به صورت آماده و یا به صورت دست ساز و ترکیبی خریداری و مورد استفاده قرار داد .

مصرف ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو

بعد از کاشت مو محلول موضعی ماینوکسیدیل دو بار در روز ، هر بار به میزان یک سی سی به پوست محل پیوند فولیکول های کاشته شده باید مالیده شود و یک ساعت نیز باید صبر کرد تا این دارو به خوبی جذب پوست و فولیکول های پیوندی گردد ، در مدت جذب دارو ، نباید پوست شست و شو و یا خیس گردد .

مصرف ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو باید تحت تجویز پزشک معالج انجام شود و از مصرف خودسرانه ی این دارو باید خودداری کرد .

محلول ماینوکسیدیل در کنار مکمل های ویتامینی به شکل موثری سبب افزایش جریان خون در سطح پوست سر شده و افزایش رشد موهای پیوندی را به همراه خواهد داشت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم